FAKTY

Razem w Pabianicach

Adrian_Zandberg_2015_Fot._Michał_Radwanski
Adrian Zandberg, fot. Wikimedia Commons

W najbliższy piątek Pabianice odwiedzą Marcelina Zawisza i Adrian Zandberg – liderzy socjaldemokratycznej Partii Razem. Choć ugrupowanie powstało zaledwie rok temu w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskało wynik pozwalający na otrzymanie dotacji z budżetu państwa.

Ponad 3% głosów uznano za sensację, zwłaszcza że Razem startowało jako partia słabo rozpoznawalna. W Pabianicach – pomimo braku struktur – w ostatnich wyborach poparcie dla Razem przekroczyło 5%. Zaskakujący wynik udało się uzyskać między innymi dzięki występowi Adriana Zandberga w czasie przedwyborczej debaty w TVP. Przez wielu komentatorów uznany został za nieformalnego zwycięzcę dyskusji.

W ostatnich tygodniach Razem zasłynęła kilkudniowym protestem pod siedzibą Kancelarii Rady Ministrów związanym z nieopublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o TK. Za pomocą rzutnika i komputera protestujący na elewacji budynku wyświetlali każdego wieczora tekst wyroku. Partia organizowała także ogólnopolskie manifestacje sprzeciwiające się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, oraz liczne protesty domagające się przestrzegania praw pracowniczych.

W czasie spotkania twórcy Partii Razem będą mówili o celach jakie sobie stawiają i dlaczego uznają się za alternatywę zarówno wobec rządzących jak i dzisiejszej opozycji parlamentarnej. Czy po klęsce SLD Razem będzie w stanie odbudować lewicę? Czy struktury partii powstaną także w naszym mieście? Być może spotkanie będzie szansą na odpowiedź na te i inne pytania. Zainteresowanych Partia Razem zaprasza 29 kwietnia o godzinie 17:30 do Hotelu Piemont; Willa Piemont przy ulicy Kilińskiego 25.