O portalu

Portal pabiaNICE.tv powstał we wrześniu 2015 roku. Figuruje w rejestrze dzienników i czasopism w Sądzie Okręgowym w Łodzi pod numerem 1462.

Od 22 sierpnia 2022 roku portal nie jest aktualizowany.

Pożegnanie i zaproszenie do archiwum

 

Autorzy na lamach

Magdalena Hodak – właściciel, administrator, redaktor naczelny

To z zamiłowania dziennikarka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Była asystentem w Zakładzie Teorii Literatury w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ. Pracowała m.in. jako korespondent “Super Expressu”; pisała dla “Rzeczpospolitej”, “Dziennika Gazety Prawnej”, kwartalnika “Na Wokandzie”. 8 lat kierowała “Nowym Życiem Pabianic”. 5 lat była dziennikarzem w “Dzienniku Łódzkim”. Opiekun merytoryczny kwartalnika “My M-Łodzi Duchem”, wieloletni współpracownik UŁ (warsztaty prasowe i internetowe). W czerwcu 2015 obroniła w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pracę doktorską pt. “Satyryczne gatunki prasowe po 1989 roku”.

Na portalu znaleźć można teksty Justyny Małychy. Ukończyła ona dziennikarstwo i komunikację społeczną (PR, reklama oraz odmiany specjalistyczne dziennikarstwa) na Uniwersytecie Łódzkim. TUTAJ praca magisterska Justyny o naciskach samorządowców na dziennikarzy lokalnych. Zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pozytywnie dociekliwi”, zorganizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska pod patronatem Gazety Wyborczej. Nagrodzony tekst – „Hydraulik i święte krowy” (publikacja w Nowym Życiu Pabianic) opowiada o pracowniku pabianickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zwolnionym z pracy za redagowanie zakładowej gazetki. Reportaż został opublikowany na internetowych łamach GW.

Sebastian Adamkiewicz to doktor nauk humanistycznych i  asystent w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, publicysta historyczny, edukator, koordynator łódzkiego projektu “Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii”. Współpracuje z portalem histmag.org, radiem TOK FM oraz Polskim Radiem Dzieciom. Tutaj cykl felietonów Sebastiana “(Nie)daleko od szosy”.

Z wykształcenia polonistką, z zawodu bibliotekarką jest Marzena Zawodzińska. Pracuje w BUŁ. Na pabianice.tv odpowiada za cykl zatytułowany “Przedwojenne Pabianice”. Od kilkunastu lat na stronie www.chesterton.fidelitas.pl propaguje twórczość wybitnego angielskiego pisarza, przyjaciela Polski i Polaków – Gilberta Keitha Chestertona.

Michał Kłosowski to pabianiczanin fascynujący się historią miasta, techniką i transportem. Znacie go m.in. jako autora cyklu “Techniczne ciekawostki Pabianic”.

Dzięki Marcinowi Mietlowskiemu możecie oglądać niesamowite fotogalerie z występów największych gwiazd muzyki goszczących w Pabianicach. Hobbystycznie lata dronem – podrzuca ujęcia do ilustracji tekstów. Interesuje się nowinkami technologicznymi i gadżetami.

Wyróżniki portalu można streścić w trzech punktach: