O nas

Portal pabiaNICE.tv tworzą ludzie zafascynowani naszym miastem i okolicą. Połączenie pasji i profesjonalizmu owocuje coraz większą rzeszą czytelników, którzy – dzieląc się swoimi komentarzami i spostrzeżeniami – inspirują nas i motywują.

Od początku istnienia pokusiliśmy się o treści, których nie można znaleźć w innych lokalnych mediach. To np. unikalne teksty historyczne, analizy dotyczące lokalnej sceny politycznej, interwencje czy miastotwórcze eseje. Nie zapominamy o kontrolowaniu polityków, bo to leży w interesie obywateli.

Jesteśmy portalem ambitnym, zaangażowanym, opiniotwórczym. Nasze wyróżniki można streścić w trzech punktach:

Redakcję portalu tworzą:

Magdalena Hodak – właściciel “Filaretos Media”

Z zamiłowania dziennikarka. Doktor nauk humanistycznych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Była asystentem w Zakładzie Teorii Literatury w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ. Pracowała m.in. jako korespondent “Super Expressu”; pisała dla “Rzeczpospolitej”, “Dziennika Gazety Prawnej”, kwartalnika “Na Wokandzie”. Przez 5 lat była dziennikarzem w “Dzienniku Łódzkim”. Zwyciężczyni konkursu SDP na najlepszego dziennikarza Łodzi 2009 roku. Do kwietnia 2015 roku redaktor naczelna “Nowego Życia Pabianic”, którym łącznie kierowała przez 8 lat. Szefowała też zaprojektowanym przez siebie gazetom: “Mój Łask” i “Rzgowska Prawda”. Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej “My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”.

W czerwcu 2015 obroniła w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pracę doktorską pt. “Satyryczne gatunki prasowe po 1989 roku”. Na UŁ prowadzi warsztaty z dziennikarstwa prasowego i internetowego.

Justyna Małycha – redaktor naczelna portalu pabianice.tv (“Filaretos Media”)

Pierwsze kroki w prasie postawiła na koniec 2011 roku w tygodniku “Nowe Życie Pabianic” pod okiem ówczesnej naczelnej Magdaleny Hodak. Była autorką felietonów, tekstów śledczych i interwencyjnych. Współtworzyła także dział satyryczny, pisała m.in. świąteczno-noworoczne szopki. W grudniu 2012 w polsko-czeskim konkursie Local Press Awards zdobyła II miejsce za tekst pt. “Sami swoi nie na swoim” (kategoria: “Polityka i instytucje lokalne”), opisujący nepotyzm i patologie w życiu publicznym. W czerwcu 2014 roku łódzki oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznał jej nagrodę im. Krzysztofa Michalskiego dla Najlepszego Korespondenta Regionalnego i Dziennikarza Mediów Lokalnych; rok później (2015) otrzymała wyróżnienie za tekst pt. “Hydraulik i święte krowy” (historia pracownika spółki miejskiej zwolnionego z pracy za redagowanie zakładowej gazetki). W 2016 zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie “Pozytywnie dociekliwi”, zorganizowanym przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska pod patronatem Gazety Wyborczej (“Hydraulik i święte krowy”). Była także koordynatorką obywatelskiej gazety senioralnej “My, M-Łodzi Duchem. Pabianice”.

Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną (PR, reklama oraz odmiany specjalistyczne dziennikarstwa) na Uniwersytecie Łódzkim. TUTAJ przeczytacie pracę magisterską Justyny o naciskach samorządowców na dziennikarzy lokalnych.

Sebastian Adamkiewicz – współpracownik pabianice.tv

Doktor nauk humanistycznych, asystent w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, publicysta historyczny, edukator, koordynator łódzkiego projektu “Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii”. Współpracuje z portalem histmag.org, radiem TOK FM oraz Polskim Radiem Dzieciom. Jest autorem ekspertyz wystawienniczych dla Muzeum Historii Polski oraz współautorem platformy edukacyjnej “Historia dla Polonii”. Interesuje się miejscem historii w życiu społecznym i polityce, dziejami propagandy i polskim parlamentaryzmem. Fan świadomej i obywatelskiej demokracji, racjonalizmu w polityce, dzielenia włosa na czworo i spuszczania powietrza z politycznego balonu. Tutaj cykl felietonów Sebastiana “(Nie)daleko od szosy”.

Marzena Zawodzińska – współpracownik pabianice.tv

Z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka. Pracuje w BUŁ. Współpracując z “Nowym Życiem Pabianic” podejmowała przede wszystkim tematy historyczne, analizując ukazujące się przed wojną w Łodzi gazety “Rozwój” i “Orędownik”. Na pabianice.tv odpowiada za cykl zatytułowany “Przedwojenne Pabianice”. Od kilkunastu lat na stronie www.chesterton.fidelitas.pl propaguje twórczość wybitnego angielskiego pisarza, przyjaciela Polski i Polaków – Gilberta Keitha Chestertona.

Marcin Mietlowski – współpracownik pabianice.tv

Nasz człowiek od obsługi imprez i koncertów. To dzięki niemu możecie oglądać niesamowite fotogalerie z występów największych gwiazd muzyki goszczących w Pabianicach. Hobbystycznie lata dronem – podrzuca nam ujęcia do ilustracji tekstów. Interesuje się nowinkami technologicznymi i gadżetami.