FAKTY

Rekordowy mandat – 10 tys. zł dla pabianiczanina

W trosce o bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu policjanci przeprowadzili działania prewencyjne Boże Ciało 2022. Ujawnili 134 wykroczenia oraz wykonali 267 badań stanu trzeźwości. Rekordzista otrzymał mandaty na łączną kwotę 10 tys. zł.

Od 15 do 19 czerwca funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Pabianiccy policjanci podsumowali działania, jakie przeprowadzili na drogach powiatu podczas ostatniego weekendu. Od środy 15 czerwca do niedzieli 19 czerwca funkcjonariusze wylegitymowali 180 uczestników ruchu drogowego. Mundurowi, w trakcie kontroli ujawnili 134 wykroczenia oraz wykonali 267 badań stanu trzeźwości. W ciągu trwającej pięć dni akcji policjanci obsłużyli 17 kolizji i jeden wypadek drogowy.

Niestety, pomimo licznych apeli i komunikatów w dalszym ciągu zdarzają się przypadki rażącego naruszania przepisów oraz jazdy na „podwójnym gazie” – ubolewa sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej KPP.

Policjanci w ciągu długiego weekendu wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących oraz 5 kierujących w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila). W dwóch kontrolowanych przez funkcjonariuszy przypadkach, kierujący w ogóle nie posiadali uprawnień.

W trakcie „Bożego Ciała” „jazda po kielichu” dla jednego z kierujących zakończyła się rekordową kwotą mandatu. Za spowodowanie kilku kolizji w stanie nietrzeźwości 43-letni pabianiczanin otrzymał dwa mandaty karne o łącznej wysokości 10 tysięcy złotych. Lekkomyślny kierujący miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został też zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Pabianice)

Przypomnijmy, strażnicy miejscy poinformowali w piątek (17 czerwca) o wyczynie swojego kolegi. Pabianiczanin poskromił poprzedniego dnia nietrzeźwego kierowcę (wspomnianego wyżej rekordzistę), który ok. godz. 22.00  jadąc ul. Gryzla uszkodził kilka aut, a następnie próbował odjechać. Strażnik miejski (po służbie) bez zastanowienia ruszył w pościg i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce wezwano policyjny patrol.

Strażnik obezwładnił pijanego kierowcę, który uszkodził kilka aut