ROZRYWKA

Resovia Rzeszów vs Widzew Łódź – zapowiedź meczu

Widzew Łódź w obecnej kampanii znajduje się w znakomitej formie. Podopieczni trenera Niedźwiedzia w kolejnym meczu ligowym zmierzą się na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Kto jest faworytem tej rywalizacji? Dowiesz się z poniższego artykułu.
Resovia Rzeszów

W poprzedniej kampanii celem Resovii Rzeszów było utrzymanie na boiskach 1. Ligi. Zadanie udało się zrealizować i do obecnego sezonu piłkarze tej drużyny przystąpili z bardziej ambitnymi celami. Obecnie Sovia zajmuje pozycję w środku ligowej stawki. Dorobek tego zespołu jest całkiem niezły, ponieważ mają sporą przewagę nad strefą spadkową i bliżej im do sekcji barażów.

Ciekawostka statystyczna, która zaciekawi fanów polskiej piłki nożnej wskazuje, że Resovia o wiele gorzej prezentuje się na swoim obiekcie, niż w meczach wyjazdowych. Sovia na ten moment ma zaledwie dwa zwycięstwa przed własną publicznością. Oprócz tego trzeba wspomnieć, że aż 5 z 8 rozegranych potyczek zakończyło się przegraną tego zespołu. Do tego zaliczyli jeden remis z Puszczą Niepołomice.

W poprzednim sezonie oba te zespoły spotkały się dwukrotnie. W obu przypadkach decydujący okazał się atut własnego boiska, ponieważ zarówno Widzew, jak i Resovia wygrały swoje spotkania w stosunku 2:0. Co ciekawe, te drużyny miały już okazję spotkać się w obecnej kampanii, a konkretnie miesiąc temu, ponieważ trafiły na siebie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Zakłady bukmacherskie spodziewały się wyrównanego pojedynku i taki też otrzymali zgromadzeni kibice. Ostatecznie piłkarzom Widzewa udało się przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, jednak nie ma wątpliwości, że Puchar Polski nie były kluczowym celem Resovii.

Statystyki – Resovia:

  • Resovia w poprzednim sezonie wygrała na swoim boisku z Widzewen.
  • Rzeszowianie w tym sezonie wygrali tylko dwa mecze domowe.
  • Resovia przegrała 5 z 8 meczów domowych w obecnej kampanii.
  • Resovia w obecnej kampanii przegrała u siebie z Widzewem 1:2.
  • W obu meczach między tymi drużynami z poprzedniego sezonu nie było wyniku +2,5 gola.
Widzew Łódź

W poprzednim sezonie Widzew, podobnie jak Resovia przystępował do rozgrywek w roli beniaminka. Łodzianie zakończyli rozgrywki na miejscu, które można określić mianem rezultatu poniżej oczekiwań. RTS latem postawił na zmiany, dlatego też nie brakowało konkretnych roszad w kadrze zarządzającej, szkoleniowej, a także w składzie pierwszego zespołu.

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że zmiany wyszły tej drużynie na dobre, ponieważ od początku sezonu prezentuje się o wiele lepiej, niż w poprzedniej kampanii. Widzew jest aktualnym liderem rozgrywek i wszystko wskazuje na to, że planuje w następnych rozgrywkach pojawić się na boiskach Ekstraklasy.

Piętą Achillesową tego zespołu w poprzedniej kampanii była postawa w meczach wyjazdowych, jednak można zakładać, że ten aspekt również mają już z głowy. Początek rozgrywek mógł zwiastować kontynuację problemów, ponieważ RTS z problemami radził sobie w Gdyni, Tychach, czy też Opolu, jednak na dystansie ostatnich 3 delegacji zaliczył 3 wygrane. Widzew ma aktualnie passę dwóch ligowych wygranych na wyjeździe i w dodatku w obu tych meczach nie stracił gola. RTS dwa tygodnie temu pokonał Puszczę Niepołomice, a następnie w starciu na szczycie pewnie rozprawił się z Koroną Kielce. W międzyczasie Łodzianie wygrali jeszcze z Resovią w Pucharze Polski i właśnie na tym stadionie postarają się podtrzymać swoją passę.

Widzew przystąpi do tej rywalizacji w roli faworyta, jednak to wcale nie musi być łatwiejsze zadanie niż w miniony weekend przeciwko ekipie ŁKS-u. Resovia potrafi się postawić mocniejszym zespołom.

Statystyki – Widzew Łódź:

  • Widzew nie stracił gola w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych.
  • Widzew w tym sezonie przegrał tylko jedną delegację.
  • Łodzianie zwyciężyli w 3 poprzednich meczach na wyjeździe.
  • Widzew jest niepokonany w 5 ostatnich starciach na wyjeździe.
  • Widzew w obecnym sezonie wygrał z Resovią na wyjeździe 1:2.
Zakłady bukmacherskie

Trzeba przyznać, że analitycy zakładów bukmacherskich mieli w tej rywalizacji całkiem łatwe zadanie. RTS przystępuje do tego pojedynku w roli lidera rozgrywek, a także ekipy, która triumfowała w trzech poprzednich meczach na wyjeździe. Widzew planuje walkę o awans, więc takie starcia, jak to z Resovią, po prostu musi wygrywać.

Łodzianie mają na koncie 3 kolejne triumfy w meczach wyjazdowych, a jedno z tych spotkań miało miejsce przeciwko Resovii. Różnica jest taka, że wtedy był to pojedynek w ramach Pucharu Polski, jednak nie ma wątpliwości, że oba zespoły poważnie podeszły do tej rywalizacji. W poprzednim sezonie Resovia wygrała na swoim boisku z Widzewem, jednak można powiedzieć, że był to inny RTS, niż obecnie. Teraz ta drużyna zmieniła się nie do poznania.

Widzew w obecnej kampanii może się pochwalić najlepszą defensywą na boiskach 1. Ligi. W związku z tym, jednym z wyborów z oferty zakładów bukmacherskich na to spotkanie może być opcja z przynajmniej 2 strzelonymi bramkami przez tę drużynę. Mimo wszystko trzeba uważać, ponieważ RTS zdecydowaną większość ze swoich trafień zaliczył w delegacjach. Na wyjazdach zaledwie osiem razy znaleźli drogę do siatki przeciwnika.

Łodzianie w dwóch poprzednich meczach ligowych nie stracili gola, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie spodziewają się czystego konta w wykonaniu tej drużyny. Analitykom bliżej do opcji BTTS (nie), niż przeciwnej.

Handicapy, żółte kartki, a także wiele innych rozszerzeń do standardowej oferty jest dostępne na legalnej stronie Superbet Zakłady Bukmacherskie. O legalności bukmachera świadczy jego obecność na stronie Ministerstwa Finansów.

                                ***

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

(tekst partnerski)