FAKTY

Rośnie oddział covidowy

Na mocy decyzji wojewody łódzkiego od 9 listopada Pabianickie Centrum Medyczne zwiększy liczbę łóżek na oddziale covidowym.

Od najbliższego poniedziałku musi być 6 łóżek izolacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2, 60 łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2, 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2.

Oddział covidowy został przywrócony od 1 listopada, działa na 5 piętrze, aktualnie zapewnia 6 łóżek izolacyjnych i 25 łóżek obserwacyjno-zakaźnych.

Nie ma na razie potrzeby wypisywania chorych z powodu powiększenia oddziału, wszyscy się pomieszczą na internie piętro wyżej mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno-administracyjnych w PCM.

***

Z ostatniego raportu dobowego Ministerstwa Zdrowia wynika, że na dziś w całej Polsce mamy 15 515 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w Łódzkiem – 1031. Z powodu COVID- 19 zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 206 osób. Dane z naszego powiaty: 64 zakażenia, zgony – 0, na kwarantannie – 1132.

Oddział covidowy w PCM: niezaszczepiona większość pacjentów

Tagi: