FAKTY

Rottweiler Odie vel Cycu bohaterem. Obronił dziecko i uratował małą suczkę

Zakończenie roku było dramatyczne dla rodziny pani Katarzyny. Na ulicę wybiegły niebezpieczne psy. 

Był 30 grudnia. Pabianiczanka wyszła na spacer z córką Sandrą, rottweilerem Odim i Koko (boston terrier). Nagle z posesji przy ul. Sejmowej wybiegły dwa “wilkowate” psy.

– Zaatakowały Koko, którą trzymała Sandra. Jeden złapał suczkę za kark i podniósł do góry. Krzyknęłam do Odiego “bierz go!” i Cycu, bo tak go nazywamy, chwycił delikwenta od góry za kark, ja łapię Koko i do góry – relacjonuje pani Katarzyna.

– Na szczęście, mimo iż Cycu nie miał wcześniej takich sytuacji, doskonale wiedział, co robić. Mogłam spokojnie zająć się dzieckiem i Koko, a on robił co należy. Drugiego psa udało się pogonić. Efekt: przerażona, zapłakana Sandra, przerażona Koko – obie na szczęście bez uszczerbku. Odie z poranioną łapą, ale „wilczur” z podkulonym ogonem i rozerwanym uchem zwiał do domu. Śmiało mogę powiedzieć, że Cycu uratował życie naszej suni i być może zdrowie mojej córki.

Na miejsce zostali wezwani policjanci. – Powiedzieli mi, że sprawdzili, czy psy były szczepione. Rozmawiali z właścicielką, która przyznała, że to było niechcący i myślę, że zakończyło się pouczeniem. Skrajną nieodpowiedzialnością jest otwieranie bramy wjazdowej, kiedy psy biegają luzem – dodaje mieszkanka.

Od połowy listopada obowiązują nowe przepisy. Do tej pory właściciele psów ras niebezpiecznych za brak kagańca/smyczy czy niedopilnowanie miejsca przebywania czworonoga byli karani grzywną najwyżej do 250 zł. Teraz zapłacą nawet 5 tysięcy. Właściciele mieszańców zapłacą 1 tys. zł. grzywny. W sytuacjach narażenia bezpieczeństwa innych, właścicielom grozić będzie także kara ograniczenia wolności lub nagana. O nowych przepisach CZYTAJ TUTAJ.

Jak pokazuje opisana historia, napastliwe nie muszą być wcale psy ras agresywnych, do których zaliczany jest rottweiler. Sporo zależy od odpowiedzialności właściciela.


Jeden komentarz do “Rottweiler Odie vel Cycu bohaterem. Obronił dziecko i uratował małą suczkę

  1. Właściciel psów powinien być ukarany mandatem a nie poczęciem.Pouczyc to można osobę która idzie ze spokojnym psem bez smyczy.

Comments are closed.