FAKTY

Rowerowy już nie tylko z nazwy

Sekcja kolarska PTC działa z coraz większym rozmachem. Chcą się rozwijać i mają wsparcie. #nicbezECHO

Pomysł wznowienia działalności sekcji kolarskiej narodził się podczas obchodów 110-lecia klubu PTC: – Zainteresowało nas, dlaczego klub, którego historia rozpoczęła się od rowerów, jest kolarskim tylko z nazwy? Pomysł reaktywacji spotkał się z przychylnością zarządu klubu i zaczęliśmy działać jako „fioletowi” – mówi Tomasz Olban, prezes sekcji i członek zarządu łódzkiego Okręgowego Związku Kolarskiego.

Wśród kolarzy są zarówno zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerem szosowym, jak i tacy, którzy mają za sobą solidnie przepracowane lata i swoim doświadczeniem dzielą się z całą grupą. Ich mentorem jest Bogumiła Matusiak – pabianicka olimpijka, najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa.

Pabianicka sekcja, choć „młoda”, ma już na koncie medale Mistrzostw Polski (w kolarstwie szosowym i torowym), a w sumie kilkadziesiąt startów w wyścigach na terenie całego kraju. Oprócz tego przystąpili do organizacji cyklu „Klasyków Ziemi Łódzkiej” (memoriał Marka wojny oraz Kryterium Uliczne – Trzy Korony Pabianic).

PTC Alpina (to ich sponsor tytularny) chce rozwinąć skrzydła i zadbać o następców – obecnie prowadzą nabór dzieci w wieku 10-13 lat. Młodzi adepci trenowaliby 3-4 razy w tygodniu (w sezonie zimowym na sali przy Gdańskiej 7 – siłownia, ogólnorozwojowe, rolki-trenażery).

„Dzień otwarty” połączony z naborem i imprezą dla dzieci PTC planuje przeprowadzić wspólnie z Centrum Handlowym ECHO, które współpracuje z sekcją już drugi sezon. Doceniają osiągnięcia klubu i to, że jest blisko lokalnej społeczności:

– Obok Alpiny to nasz najbliższy partner, który widzi potencjał grupy i chętnie wspiera nasze inicjatywy – dodaje Olban.

Chętnie dokładają swoją „cegiełkę” – w tym i ubiegłym roku ECHO ufundowało stroje dla kolarzy; wspomaga ich także przy promocji organizowanych imprez. Wspólnie wypracowali jedną z nich – otwarcie sezonu rowerowego. W minioną niedzielę na starcie pojawiło się 200 mieszkańców:

Udane rozpoczęcie sezonu rowerowego z Centrum Handlowe ECHO w Pabianicach. :) 🚴‍♀️🚴‍♂️ Który food truck karmił najsmaczniej? 🍩🥧🍢🥠🍚🍲🍜🥘🍕🌮🍔🍟

Opublikowany przez pabianice.tv Niedziela, 14 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

art. promocyjny