FAKTY

Rowerzyści pokłonią się lotnikom i wspomogą porodówkę

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, obędzie się drugi w tym roku Charytatywny Rajd Rowerowy na rzecz pabianickiej porodówki. Trasa liczy ok. 22 kilometry i ma szerszy historyczny kontekst.

Uczestnicy wystartują z placu obok przebudowywanego amfiteatru od ul. 15 PP Wilków, aby dotrzeć do makiety samolotu “Łoś”, która znajduje się w lesie w Dłutówku. To zatem wydarzenie z historią w tle.

Makieta “Łosia” upamiętnia miejsce rozbicia się samolotu. Znajduje się ona dokładnie w miejscu przymusowego lądowania, w takim samym położeniu. Więcej o historii i  upamiętnieniu lotników przez lokalną społeczność TUTAJ

Tak jak w przypadku poprzednich edycji cała kwota z wpisowego przeznaczona będzie na zbiórkę na zakup sprzętu do KTG na pabianicką porodówkę.

Zapisy ruszają o godzinie 9:00 na miejscu startu. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez Strefę Ruchu, start o godzinie 10:00 na około 22 kilometrową trasę.
Po osiągnięciu celu cykliści przejadą do Tawerny Pawlikowice, gdzie czekać będzie grill.

Organizatorami wydarzenia są miejski i powiatowy Koalicyjny Klub Radnych, Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Starosta Pabianicki Krzysztof Habura oraz Stowarzyszenie “Rowerowe Pabianice”. Link do wydarzenia TUTAJ