FAKTY

Rozbudują sieć gazową na Zatorzu

Osiedle za torami zyska czyste i wygodne ogrzewanie. 

Mieszkańcy Zatorza będą mogli przyłączyć gaz do swoich domów. W sprawie rozbudowy sieci senator Maciej Łuczak spotkał się z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa. Rozmawiał też z mieszkańcami osiedla. Inwestycja obejmie na razie budowę sieci gazowej w obszarze ulic Podmiejskiej, Gruntowej, Makowej i Słonecznikowej.

Senator Łuczak nie kryje zadowolenia z udogodnień, o jakie udało się wystarać dla mieszkańców na spotkaniu w grudniu ub. roku. – Serdecznie dziękuję pracownikom łódzkiego oddziału PSG za zaangażowanie i okazaną pomoc w rozpoczęciu prac – mówi parlamentarzysta z Pabianic.

Podczas rozmów senatora z gazownikami podjęto decyzję, że w oparciu o współpracę PSG z Miastem Pabianice rozpocznie się I etap prac. Termin wykonania zadania – 31 grudnia 2018. Sieć zostanie pociągnięta przed położeniem asfaltu na przewidzianych w planie remontu dróg ulicach. Wykonawcą rozbudowy sieci gazowej z ramienia PSG, na podstawie zlecenia w formie „zaprojektuj i wybuduj”, będzie Zakład Sieci Instalacji Nasiłowski z Łodzi.

Mieszkańców ucieszyła wiadomość o rozbudowie sieci. Koszt indywidualnego przyłącza nie przekracza 3 tys. zł. Na dotację do wymiany pieca do 40 proc. kosztów mogą liczyć ci, którzy złożyli w ratuszu deklarację w ramach “Programu ograniczania niskiej emisji”. Prowadzi go Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jak obliczyłem, wcale nie zapłacę więcej za korzystanie z gazu niż ogrzewając ekogroszkiem podawanym z automatycznego podajnika. Plusów jest sporo. Na przykład wygodniejsza obsługa pieca. Dla mnie duże znaczenie ma także zmniejszanie zanieczyszczenia powietrza – mówi Marek Czarnecki z ul. Gruntowej.

Obecnie przygotowywane są warunki techniczne niezbędne do zlecenia projektowania II etapu gazyfikacji Zatorza. Planowane zakończenie inwestycji – 30 marca 2019. Na razie 32 właścicieli posesji wyraziło zainteresowanie skorzystaniem z ekologicznego i wygodnego ogrzewania (II etap). Po uzyskaniu pozwolenia na budowę odbędzie się kolejne spotkanie, na którym będzie można składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej i podpisać umowę przyłączeniową.

Zobacz mapkę z prezentacją I i II etapu prac


4 komentarze do “Rozbudują sieć gazową na Zatorzu

 1. Słabe jest to podczepianie się tego pana pod różne inwestycje. Najpierw pomagał w pozyskaniu Miele – ale wójt nic takiego nie potwierdził. Teraz gazownia – chociaż powszechnie wiadomo, że takie inwestycje robione są po to aby pozyskać nowych odbiorców i nie potrzeba niczyjej łaski. Niech ten człowiek zrobi rachunek sumienia i zobaczy ile złego prawa zostało uchwalone za jego kadencji. I niech wyliczy co konkretnie zrobił dla Pabianic będąc parlamentarzystą. Jakie środki finansowe które obiecał ściągnął do miasta? Np. na budowę sztucznego boiska na Włókniarzu? Na razie lipa panie Łuczak!

  1. Łuczak się nie podczepia, sam szef strefy ekonomicznej Michalik mu dziekowal za zaangażowanie przy Miele, wiadomo, ze takie wielkie inwestycje nie powstają bez woli politycznej. A jeśli chodzi o gaz to niby z jakiego powodu spotkanie w sprawie gazu było w biurze u senatora? PGE nie ma lokali na spotkania? Lobbował w tej sprawie to i jest. Gazownia tez nie dziala w prozni, musi byc polityczne poparcie.

  2. Potwierdzam. Zero efektów.
   A może ktoś potrzebuje wsparcia przy budowie szamba?
   Zawsze można liczyć na parlamentarzystę…

Comments are closed.