KOMUNIKACJA

Rozkłady jazdy wracają na powakacyjne tory

Od 1 września zmienia się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów linii „7” i „265”. Od 9 września zmienionymi trasami pojadą autobusy linii „260” i „262”.

Od początku września zostanie przywrócona przedwakacyjna częstotliwość “siódemki”, która w dni powszednie znowu będzie kursować co 20 minut. Autobusy MZK na trasie z centrum do pętli Waltera-Jankego będą jeździły co 10 minut dzięki naprzemiennym kursom linii „2”, „7”, „261” i „262”.

Zmiana dotyczy też rozkładu jazdy linii „265” – ze względu na planowany kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej 485 zmienią się godziny odjazdów i warianty trasy kursów w dni powszednie.

Od wtorku 3 września ponownie będzie realizowany kurs linii „263” o 7.30 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie, oznaczony jako wykonywany w dni nauki szkolnej.

Od 1 września autobusy linii N4B wracają na stałą trasę w Łodzi (w kierunku Pabianic), czyli przez ulice Jaracza i Więckowskiego (przy czym w nocy z 31 sierpnia na 1 września obowiązuje jeszcze objazd przez ul. Narutowicza).

Zmienione rozkłady jazdy są już dostępne na stronie internetowej komunikacjapabianice.pl.

Od 9 września zamknięty przejazd na ul. Torowej

ZUE S.A. – wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 14 – planuje od 9 września zamknięcie przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Torowej (CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ).

W tym czasie autobusy linii „260” i „262” będą kursować objazdem. Z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do ul. Zamkowej, dalej pojadą ulicami: Wspólną, Karniszewicką do Torowej i następnie stałymi trasami.

Dla linii „260” zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku, a dla linii „262” analogiczny objazd obowiązuje także z Kudrowic do Pabianic. Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach na ul. Karniszewickiej oraz na dwóch przystankach tymczasowych w stronę Kudrowic: Wspólna/Karniszewicka i Karniszewicka/GS.

Utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie, w kolejnym etapie zostanie zamknięty przejazd na ul. Wspólnej.

Opublikowany przez pabianice.tv Środa, 21 sierpnia 2019


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *