KOMUNIKACJA

Rozkłady jazdy wracają na powakacyjne tory

Od 1 września zmienia się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów linii „7” i „265”. Od 9 września zmienionymi trasami pojadą autobusy linii „260” i „262”.

Od początku września zostanie przywrócona przedwakacyjna częstotliwość “siódemki”, która w dni powszednie znowu będzie kursować co 20 minut. Autobusy MZK na trasie z centrum do pętli Waltera-Jankego będą jeździły co 10 minut dzięki naprzemiennym kursom linii „2”, „7”, „261” i „262”.

Zmiana dotyczy też rozkładu jazdy linii „265” – ze względu na planowany kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej 485 zmienią się godziny odjazdów i warianty trasy kursów w dni powszednie.

Od wtorku 3 września ponownie będzie realizowany kurs linii „263” o 7.30 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie, oznaczony jako wykonywany w dni nauki szkolnej.

Od 1 września autobusy linii N4B wracają na stałą trasę w Łodzi (w kierunku Pabianic), czyli przez ulice Jaracza i Więckowskiego (przy czym w nocy z 31 sierpnia na 1 września obowiązuje jeszcze objazd przez ul. Narutowicza).

Zmienione rozkłady jazdy są już dostępne na stronie internetowej komunikacjapabianice.pl.

Od 9 września zamknięty przejazd na ul. Torowej

ZUE S.A. – wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 14 – planuje od 9 września zamknięcie przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Torowej (CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ).

W tym czasie autobusy linii „260” i „262” będą kursować objazdem. Z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do ul. Zamkowej, dalej pojadą ulicami: Wspólną, Karniszewicką do Torowej i następnie stałymi trasami.

Dla linii „260” zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku, a dla linii „262” analogiczny objazd obowiązuje także z Kudrowic do Pabianic. Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach na ul. Karniszewickiej oraz na dwóch przystankach tymczasowych w stronę Kudrowic: Wspólna/Karniszewicka i Karniszewicka/GS.

Utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie, w kolejnym etapie zostanie zamknięty przejazd na ul. Wspólnej.

Opublikowany przez pabianice.tv Środa, 21 sierpnia 2019