FAKTY

Rozpoczęcie roku z Miele – nowy partner ZS nr 1

Szansa na pracę już na starcie. Fabryka pralek rośnie jak na drożdżach.

Spółka “Miele Technika”, która niebawem rozpocznie produkcję pralek w Ksawerowie, od września opiekuje się uczniami klas o profilu mechanicznym i mechatronicznym w ZS nr 1 (o podpisaniu umowy partnerskiej pisaliśmy TUTAJ). Na rozpoczęciu roku szkolnego pojawił się przedstawiciel “Miele Technika” Adam Binkiewicz.

Pod kątem Miele w ZS 1 młodzi ludzie zdobędą zawody: mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Producent AGD miałby m.in. partycypować w kosztach wyposażenia i modernizacji bazy dydaktycznej szkoły, pomagać w opracowaniu programu nauczania czy wskazać najistotniejsze potrzeby z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

Kiedy tylko rozpocznie się produkcja (obiekt stanie jeszcze w tym roku) uczniowie będą mogli korzystać z praktyk w Ksawerowie.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. Nowego inwestora udało się pozyskać dzięki perspektywicznej polityce gminy Ksawerów, która postawiła na budowę dróg. W pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie tu 400 osób, docelowo nawet 1500.

6 lipca w Ksawerowie uroczyście rozpoczęto budowę fabryki niemieckiego giganta Miele (więcej zdjęć TUTAJ).

W listopadzie ub. roku informowaliśmy również o konkretnym wsparciu ze strony m.in. senatora Macieja Łuczaka. Temu parlamentarzyście za pomoc przy podpisaniu współpracy z Miele podziękował dyrektor ZS nr 1 Paweł Szałecki: