FAKTY

“Rozstrzelać”, “Do gazu z nimi”. Wpisy internautów zbada prokuratura

Michał Cessanis, dziennikarz z Pabianic, obawia się o swoje życie i partnera. Dlaczego? Na naszym profilu FB posypały się nienawistne komentarze.  

Internauci odnosili się do sobotniego (14.03.) tekstu Magdaleny Hodak przedstawiającego poglądy Michała Cessanisa na temat adopcji dzieci przez osoby o innej orientacji seksualnej (CZYTAJ TUTAJ).

Dziennikarz-podróżnik zabezpieczył screeny, a o mowie nienawiści, mogącej prowadzić do popełnienia przestępstwa, powiadomił Prokuraturę Regionalną w Warszawie: “Ja niżej podpisany, zawiadamiam o groźbach karalnych pozbawienia mnie oraz mojego partnera życia, zamieszczonych w Internecie na Facebooku na profilu pabianice.tv” – czytamy w dokumencie. Co to za groźby? Np. “rozstrzelać i huj z dewiacją”, „Do gazu z tymi pedałami”.

O powiadomieniu organów ścigania dziennikarz poinformował na swoim FB. W opisie posta objaśnił:  „Zawiadomienie do prokuratury wraz z danymi autorów komentarzy wysłane listem poleconym! Nie pozwolę, żeby w państwie prawa, które to my utrzymujemy, bezkarnie ktoś nam groził. I nie pozwolimy, by ktoś nas obrażał. To oburzające. Przyzwolenie na oczernianie ludzi, dzielenie ich na lepszych i gorszych jest w Polsce powszechne. I przybiera na sile. Trzeba to powstrzymać”.  

Apel o rzeczową dyskusję

Komentarze jeszcze w sobotę zostały usunięte bądź ukryte (łącznie w dyskusji znajduje się ponad 250). Z własnej inicjatywy napisaliśmy też oświadczenie na naszej stronie internetowej o treści: „Ponieważ pod postem FB pojawiły się nienawistne wpisy, w niewybredny sposób nawołujące wręcz do rozprawienia się z homoseksualistami, byliśmy zmuszeni je ukryć. Apelujemy o kulturalną dyskusję. Temat, jak widać po reakcjach, jest ważny i słusznie poruszony, pojawiły się konstruktywne głosy. Zapraszamy do przedstawiania rzeczowych argumentów”.

Skąd wziął się artykuł? Pabianiczanin zamieścił na swoim profilu wpis, w którym identyfikuje się z poglądami swojego partnera. Próbuje bronić go przed hejtem, jaki spadł na niego po wywiadzie udzielonym “Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Partner Michała – Paweł Rabiej (wiceprezydent Warszawy) powiedział w nim m.in.:

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział.

Pan Michał napisał:

„Wiecie, że adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest legalna w blisko 30 krajach? M.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Austrii, Finlandii, Niemczech Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Islandii, Izraelu, Argentynie, Brazylii i RPA. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dziecko będzie wychowywane w związku heteroseksualnym czy homoseksualnym. Najważniejsze, by dobrze był przeprowadzony proces adopcji, by dzieciaki trafiały do kochających się ludzi, którzy zagwarantują wychowanie dzieci na dobrych ludzi. Bylibyśmy z Pawłem wspaniałymi rodzicami. Ale niestety nie w Polsce.

Paweł udzielił bardzo interesującego wywiadu. Przeczytałem cały, a nie tylko fragmenty. I wam też polecam, bo mówi o bardzo wielu problemach środowiska LGBT+. Warto rozmawiać na każdy temat. Nagle wszyscy stają przeciwko niemu. Bo wielu polskich polityków to zakłamane tchórze! Paweł Rabiej, kocham cię!”.

16 komentarzy do ““Rozstrzelać”, “Do gazu z nimi”. Wpisy internautów zbada prokuratura

 1. To niech nie mówią i nawet nie myślą o dzieciach to nikt im nie będzie groził! skoro robią źle to się boją.

 2. I znowu na wesoło. Prokuratura umorzy, przecież nie będzie po całej Polsce szukać tych nienawistnych autorów komentarzy. Powiedzieć, napisać a zrobić to są trzy różne rzeczy.

  1. Teraz “umorzy”. Co nie oznacza, że to będzie decyzja kończąca sprawę…

   1. Co można w tej sprawie jeszcze, zrobić. Po umorzeniu może być zażalenie, ale co z tego jak prokuratura wyżej podejmie, też taką samą decyzję. Co robić dalej opisz wszystkie kroki prawne.

 3. Nic tym “komentatorom” nie grozi. Wystarczy, że wyłączą komórki, jak Falenta, i nikt ich nie znajdzie.

 4. Cieszę się, że będzie walka z tzw. mową nienawiści. Czyli w mediach nie będzie już Hołdysa, Jandy, Stuhrów, Thunów, Hollandów i innej swołoczy. A i z tego portalu znikną komuchy, szymczaki i princeofwalesy. Brawo!!!

   1. Pisz sobie pisz. To i tak twoja końcówka bo niedługo zaplujesz się i udusisz własnym jadem.
    P.S. W godzinach pracy można robić wpisy w necie?

    1. Z natury nie polemizuję z bolszewikami.
     Tylko ws. P.S. Niektórzy muszą pracować, a niektórzy nie. A 14.58. to u was po szychcie, bolszewiku?

     1. Nie napinaj się bo ci zwieracz puści. Wpis był o 13.47. Trzeba się tą sprawą głębiej zainteresować.

      1. Czyli po szychcie u was towarzyszu o 13.47.
       Do reszty się nie ustosunkuję, bo prostactwo na to nie zasługuje. Słoma z butów ci wystaje, chamie.

       1. Pisz co chcesz nawet w godzinach pracy. Mnie ujadanie nieudaczników i życiowych przegrańców nie rusza buraku. Ja w butach mam więcej niż ty w swoim pustym, prostackim peowskim łbie

 5. Polska jest wolnym krajem i ludzie mają prawo mówić, co ich boli. Osobiście jestem, też przeciw adopcji dzieci, przez pary homo. Ale jak chcą być ze sobą , to niech będą tylko niech nie próbują na siłę wszędzie być. Takie jest moje zdanie.

 6. W necie każdy jest odważny.
  Druga strona medalu też jest odważna.
  Jak są tacy odważni niech idą na stadion legii, niech idą razem na budowę zobaczyć jak ludzie ciężko pracują.
  Są tak samo odważni jak ci co na nich piszą.

 7. Śledzę dyskusje i zastanawiam się kto teraz w Warszawie, wyrzuca emerytów z klasy robotniczej, z tych domów, co je odbudowywali z ruin własnymi rękoma? No i wychodzi mi, że pp. Rabiej i Trzaskowski, a cała afera z adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Specjalnie po to została wywołana, aby nikt nie zwracał uwagi na nielegalne wywłaszczenia imię w 170 lat liczących żydowskich czy niemieckich burżujów, byłych przedwojennych właścicieli. Nie po to polscy robotnicy je odbudowywali za miskę zupy.

 8. Może sie okazać ze komentarze zaszkodzom gazowni i PGNiG pojdzie do prokuratury

Comments are closed.