ROZRYWKA

Runmageddon – czyli ekstremalny bieg u nas

18 listopada w Pabianicach “będzie piekło”. Organizatorzy zapraszają do startu także urzędników.

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym, ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. Na trasie czeka błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany. To sprawdzian dla ciała, ale i psychiki.

Uczestnicy pabianickiej edycji (odbędzie się na terenie MOSiR przy Roweckiego i okolicznych polach) mają do wyboru 3 formuły: intro – na dystansie 3 km i 15 przeszkód, rekrut – 6 km z 30 przeszkodami, oraz Finał Ligi Runmageddonu, który jest zwieńczeniem sezonu. To bieg na dystansie 10 km z 50 przeszkodami, w którym może się sprawdzić każdy, kto zdobył w sezonie minimum 2 punkty w biegach Runmageddonu.

– Każdy z biegaczy, który walczy o Koronę Runmageddonu i nie wystartował w jednej z 4 wymaganych stron Polski, start w Pabianicach umożliwi zaliczenie brakującej części geograficznej. Pabianice jako miasto położone centralnie w Polsce odgrywa rolę swoistego geograficznego Jokera – mówi Jarosław „Jaro” Bieniecki, twórca i prezes Runmageddonu.

Jest jeszcze jedna, specjalna formuła: Runmageddon Kids – specjalne zawody dla dzieci w wieku 4-11 lat, rozgrywające się na torze o długości jednego kilometra.

Samorządowcy na start!

To nie wszystko – w Pabianicach swój debiut będą miały Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie. Czeka na nich wymagająca, 6-kilometrowa formuła rekrut z ponad 30 przeszkodami. Nie będzie taryfy ulgowej – urzędnicy zmierzą się w tych samych warunkach, w jakich startują regularni zawodnicy.

W Mistrzostwach Polski Samorządowców mogą wystartować aktualni pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie. Uczestnictwo dostępne jest także dla radnych gmin, miast i powiatów oraz sejmików wojewódzkich aktualnej kadencji oraz członków zarządów powiatów i województw aktualnej kadencji.

Zgłoszenia wszystkich uczestników przyjmowane są pod adresem mailowym: mps@runmageddon.pl do dwóch dni przed imprezą, a po tym terminie w Biurze Zawodów na miejscu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji można uzyskać również pod numerem telefonu: 601-965-739. Spieszcie się – obłożenie na każdą formulę wynosi już 66-73%.

(Fot. runmageddon.pl)