FAKTY

Rusza świąteczna akcja “Serce dla Seniora”

Podczas epidemii podopiecznym DPS bardzo dokucza samotność. Reżim sanitarny oddzielił ich od bliskich. Można jednak pomóc starszym osobom.

Nadchodzą święta, a więc czas, kiedy otwierają się serca. Dlatego nasza grupa Rolki Pabianice-team wraz z Kinem TOMI, Grupą Wolontarystyczną Agrafka, oraz 137 Łódzką Drużyną Harcerek “Sosna” postanowiła ucieszyć podopiecznych Domu Pomocy Społecznej na ulicy Wiejskiej w Pabianicach.

W tym celu zbierają wszystko, co potrzebne by rozwijać talenty artystyczne naszych seniorów podczas terapii zajęciowej: kredki, farby, pędzle, bibuły, kartony, plasteliny… i wszystko co przyjdzie do głowy.

Jak wiadomo, praca artystyczna pobudza apetyt, więc zbieramy także wszelakie łakocie i słodkości – mówi Paulina Szyktanc z grupy Rolki Pabianice – team.

Z kolei Agrafka i harcerki z drużyny “Sosna” będą nieść “Dobro w kopercie” czyli własnoręcznie wykonają kartki z ciepłymi słowami na Święta.
Wolontariusze zachęcają najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wzięcia aktywnego udziału w tej akcji i przygotowanie kartek dla seniorów.
Dary można zostawiać w Kinie TOMI przez cały kolejny tydzień (30.11- 05.12) w godzinach 16.00 -19.00.