KRUCHTA

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do dyspozycji 4 trasy

 Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli nabożeństwo w formie długiej nocnej wędrówki w milczeniu, po raz 8. wyruszy z Pabianic. Hasło tegorocznych rozważań: „Drogi Pojednania. Sztuka budowania relacji”.

Dla niewtajemniczonych – EDK jest ogólnopolską inicjatywą z lokalnymi “odsłonami”. To nie jest zorganizowana pielgrzymka, lecz indywidualna praktyka religijna. Sztaby dostarczają jedynie rozważań na stacje drogi krzyżowej i propozycję tras, ale samo ich pokonanie i decyzja o ostatecznym kształcie należy do uczestników. Maszeruje się w grupach nie większych niż 10 osób. Idea przyświecająca EDK: „Wyzwanie, Droga, Zmaganie i Spotkanie”. Więcej TUTAJ.

-To wyjątkowe oraz wymagające przeżycie duchowe, a jego celem jest znalezienie czasu dla siebie oraz osobiste spotkanie z Bogiem. Podczas Wielkiego Postu 2022, a także EDK modlimy się także za pokój na Ukrainie, o ustanie działań wojennych i wprowadzenie jak najszybszego zawieszenia broni – mówi Michał Rosiński, lider tegorocznej pabianickiej EDK (druh OSP Kudrowice).

Pabianicka EDK rozpocznie się 1 kwietnia od mszy o godz. 20.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Po zakończeniu liturgii  uczestnicy wyruszą na jedną z tras:

1. Trasa im. św. Wincentego a Paulo – wokół Pabianic – ok. 42 km
2. Trasa im. św. Wawrzyńca do Rossoszycy – ok. 51 km
3. Trasa im. sługi bożej Wandy Malczewskiej do Parzna – ok. 43 km
4. Trasa im. św. Jana Chrzciciela Pabianice -Buczek-Pabianice – ok. 56 km

Każdy uczestnik otrzyma opis trasy wraz z pakietem, w skład którego wchodzi: książeczka, opaska silikonowa oraz odblask. Trasa przebiega głównie drogami leśnymi i gruntowymi, poza głównymi drogami.

Uczestnicy wyruszają w EDK na własną odpowiedzialność. Udział w niej może wziąć każda osoba. Z kolei osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych. Wyruszając na EDK trzeba zaopatrzyć się w ciepłą odzież, prowiant, wygodne buty, latarkę (najlepiej czołową), elementy odblaskowe, telefon. Warto zabrać ze sobą również powerbank czy drugą latarkę.

Ważne jest powiadomienie osób najbliższych, że wyruszamy na EDK. Istotne jest przestrzeganie obostrzeń epidemicznych w pomieszczeniach zamkniętych oraz przepisów ruchu drogowego na trasach – instruuje Michał Rosiński.

Zapisy na poszczególne trasy EDK są prowadzone wyłącznie poprzez stronę edk.org.pl do dnia jej rozpoczęcia, czyli 1.04, jednak organizatorzy apelują, aby zrobić to jak najwcześniej (chodzi o przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów zawierających m.in. rozważania drogi krzyżowej).
Szczegółowe informacje będą umieszczane FB: Ekstremalna Droga Krzyżowa Pabianice oraz na Instagramie.

 

(Fot. FB Ekstremalna Droga Krzyżowa Pabianice- EDK 2021)
.