KRUCHTA

Rządowy apel na mszach. Wskazówki o wodzie święconej i rozdawaniu hostii

Jutro w kościołach  usłyszymy komunikat Ministra Zdrowia. Kropielnice na cenzurowanym. Biskupi przekazali też instrukcje na temat przyjmowania Komunii w sytuacji zagrożenia.

Podczas jutrzejszych mszy ma zostać odczytana informacja Ministra Zdrowia dotycząca koronawirusa. Poinformował o tym rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Wiadomość przekazano do wszystkich diecezji, z prośbą o rozpowszechnienie wśród wiernych w ramach ogłoszeń duszpasterskich oraz na parafialnych stronach internetowych. TUTAJ treść komunikatu MZ.

Jednocześnie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, skierował do biskupów innych duchownych wskazówki  odnośnie podjęcia stosownych decyzji  w sytuacji niebezpieczeństwa pojawienia się ognisk koronawirusa. Czytamy m.in., że w sytuacji zagrożenia powinna zostać wiernym przekazana informacja o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę. Przewodniczący KEP podkreśla też, że osoby, które mają obawy przed zarażeniem, nie powinny w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach. Więcej TUTAJ