FAKTY

Rzucił się z toporkiem na pracownika ochrony

Pabianiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli związek z kradzieżą rozbójniczą. Podejrzani ukradli artykuły spożywcze w jednym z miejskich dyskontów. Gdy zareagował pracownik ochrony, jeden z mężczyzn chciał go pobić.

6 września, tuż po godzinie 20.00, dyżurny pabianickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Szybko okazało się, że mężczyźni weszli na teren marketu i jakby nigdy nic wkładali do wózka zakupowego hermetycznie zapakowane mięso, ryby oraz owoce. Przeszli przez linię kas nie płacąc za towar. Kiedy zareagował pracownik ochrony, 30 – latek wyciągnął zza paska toporek i próbował uderzyć. Pracownik ochrony uchylił się i uniknął ataku. Cała trójka uciekła.

Zaalarmowani mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci sprawdzili przyległe ulice, a także sprawdzili zapis monitoringu sklepowego. Dobra znajomość środowiska przestępczego patrolowców pozwoliła na ustalenie personaliów sprawców. Jeszcze tego samego dnia przestępcze trio było w rękach stróżów prawa. 30-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś 28 i 32 latek odpowiedzą za kradzież towaru.

 

(Źródło: KPP Pabianice)