FAKTY

Są pieniądze na drogi. Doczeka się m.in. Zatorze [LISTA]

Niebawem część dróg gruntowych zostanie wyasfaltowana.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że w budżecie na 2018 przewidziano zaledwie 2,5 mln zł na inwestycje drogowe. To drastycznie mniej, bo w 2017 roku była to suma 8,6 mln zł. Tymczasem prezydent Grzegorz Mackiewicz zapowiedział dziś przeznaczenie 2 mln zł na przebudowę dróg gminnych wraz z chodnikami. Pieniądze wygospodarowano z nadwyżki budżetowej – to 1/10 wszystkich ulic gruntowych do zmodernizowania.

Oto lista: Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Śliwkowa, Oliwkowa, Morwowa, Jaśminowa, Liściasta, Laskowa, Chmielowa, Modrakowa, Miodowa (Wiejska-Hermanowska), Bukowa, Eichlera, Napierskiego, Brauna, Olszynowa (100 m), Niska 1/3 (Olszynowa-Świerkowa), Ogrodowa, Ułańska, Pawia, Żelazna (chodnik) i Podgórna (chodnik). Mają być zrobione jeszcze w tym roku.

W rezerwie (336.682 zł) zaplanowano ulice: Świątka, Świętokrzyska, Targowa, Sempołowskiej (PTC-Świątka), Trębacka (koniec).

Ponadto miasto wystosowało wniosek o dofinansowanie w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” – chodzi o ul. Piaskową. Koszt wyniósłby ponad 1,5 mln złotych, z czego 80% ma dołożyć budżet państwa.

O pieniądze z tego samego funduszu ubiega się starostwo – na remont ul. Wschodniej w Ksawerowie i budowę kolejnego odcinka chodnika (wraz ze ścieżką rowerową) w ulicy Nawrockiego (CZYTAJ TUTAJ).


7 komentarzy do “Są pieniądze na drogi. Doczeka się m.in. Zatorze [LISTA]

  1. Rządząca miastem PO miała w czterech literach Zatorze przez całe 4 lata.. Teraz raptem w roku wyborczym nagle cudem znalazły się pieniądze :)Myślą, że jak trzy ulice zrobią to lud w nich uwierzy :) Obłuda i szczyt żenady !!!

  2. Co to za suma na tyle ulic? Nabrał Mackiewicz kredytów to teraz tylko równiarka i dopychanie kaloszem. I tak przez następne 20 lat. Drogi zrobi dobre sobie.

  3. Wydaje mi się, że kilka ulic tzw. “Zatorza” liźnięto już w poprzednich latach. Niemniej cieszę się z tak pokaźnej liczby dróg gruntowych do modernizacji. Cieszę się także, że w wykazie zostały ujęte zapomniane od lat odcinku dróg zlokalizowanych za szpitalem (Pawia, Miodowa – szkoda, że wyłącznie do ul. Wiejskiej).
    Zawsze to krok do przodu. Gdyby z takim rozmachem modernizować “gruntowe” każdego roku w mgnieniu oka zredukowalibyśmy ich ilość do minimum (bo wiadomo: tam, gdzie powstają nowe osiedla natychmiastowe kładzenie asfaltu nie ma sensu, bo zostałby prędko zniszczony).

      1. prince – morda wiesz gdzie? Wy platfusy już nie istniejecie i wbij to sobie w swój pełowski zryty beret. I nie odpisuj na komentarz, bo zlewam ciebie i twoją śmieszną, złodziejską partyjkę ciepłym moczem.

Comments are closed.