ROZRYWKA

Sam wybierasz, gdzie się udzielasz

Dla wszystkich znajdzie się odpowiednia rola.

Do 17 lutego Grupa Woluntarystyczna „Agrafka” czeka na zgłoszenia chętnych, którzy ukończyli 16 lat i „czują nieodparte pragnienie pomagania ludziom”. Jak podkreślają „Agrafki”, nieważny jest temperament i predyspozycje, bo każdy może znaleźć miejsce w ich paczce. Zadania są różnorodne: jedne wymagają dużej otwartości, drugie precyzji i skupienia, a niektóre są typowe dla osób, które nie lubią się bardzo uzewnętrzniać.

Można udzielać się w ramach resortów:

• resort AA (Akcje i Animacje) – animacja dzieci i rodzin,

• resort JUNIOR – praca z dziećmi w Placówce Wsparcia Dziennego JUNIOR,

• resort PROJEKTY – zespół projektowy tworzący projekty na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poszerzający świadomość społeczności lokalnej,

• resort ARTYSTYCZNY – profilaktyczne przedstawienia teatralne oraz filmiki i spoty społeczne promujące postawę prospołeczną,

• resort WSPARCIA, w tym: Diamenciki – wsparcie podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej; Spinka – wsparcie dzieci z Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Porszewicach i w Pabianicach; Seniorita – współpraca z seniorami.

Chętni mogą pisać na adres agrafka@onet.eu lub zadzwonić pod numer 608 219 556 i umówić się z koordynatorem grupy. Na pierwszej rozmowie zostaną zbadane potrzeby i potencjał wolontariusza. Otrzyma on tzw. Paszport Agrafkowy i rozpocznie okres próbny (1-2 miesiące), podczas którego wolontariusz pozna działania wszystkich resortów, weźmie udział w team buildingu, oraz warsztatach i szkoleniach (komunikacja empatyczna, praca z dzieckiem z trudnościami, ABC wolontariatu).