PORADNIK

Samoobrona dla kobiet. Bezpłatne zajęcia

Straż Miejska zaprasza pabianiczanki na kolejną edycję zajęć z samoobrony z cyklu “Kobieta Bezpieczna “.

Bezpłatne zajęcia odbędą się w hali sportowej SP 15  u zbiegu  ulicy Mariańskiej i Orlej. Pierwszy termin: 29.01.2022r., o godz. 11:00.
Podczas zajęć będą omawiane podstawowe aspekty prawne związane z przemocą (m. in. procedura niebieskiej karty, jak sobie radzić z przemocą i agresją w domu, gdzie i w jakich instytucjach szukać pomocy). Dodatkowo w trakcie zajęć strażnicy omówią rodzaje zagrożeń, jakie można napotkać na co dzień i sposoby radzenia sobie z nimi. Ponadto słuchacze zdobędą wiedzę, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

W części praktycznej pabianiczanki  będą ćwiczyły proste kombinacje ruchów, uderzeń, dźwigni, które pozwolą na skuteczną reakcję w przypadku zagrożenia ze strony potencjalnego napastnika. Praktyczne ćwiczenia ze strażnikami pozwolą na nabranie pewności siebie podczas prawdziwego ataku.

– Dodatkowo takie ćwiczenia są doskonałą formą podstawowej aktywności fizycznej i mogą stać się przyczynkiem do rozpoczęcia zmiany stylu życia z wskazaniem na sport i zdrowie – tłumaczą strażnicy.

(Fot. FB/Straż Miejska w Pabianicach)

Tagi: