FAKTY

Senator Łuczak gani Łukaszenkę

Parlamentarzysta z Pabianic upomniał się o zamordowanych Polaków.

Senator Maciej Łuczak odwiedził dziś miejsce pamięci ofiar stalinizmu w Kuropatach na skraju Mińska. W delegację pojechał jako wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. W towarzystwie przedstawicieli Ambasady RP złożył kwiaty przed Krzyżem upamiętniającym Polaków zamordowanych w Kuropatach w latach 1937–1941. Później zwrócił się do białoruskich władz:

(…) Chciałbym zaapelować do dzisiejszych władz białoruskich o ujawnienie wciąż nieznanej nam Białoruskiej Listy Katyńskiej. Uważam, że wszystkim ofiarom – tym, którzy zostali zamordowani w Katyniu i zostali zamordowani tutaj, należy się szacunek i pamięć, a naszym obowiązkiem jest doprowadzić do tego, aby Białoruska Lista Katyńska została ujawniona. To należy się tym osobom, które tutaj zginęły, które są tutaj pochowanezrelacjonował portal znadniemna.pl.

“Białoruska Lista Katyńska dotyczy 3870 polskich obywateli (z liczby ok. 22 tys. wszystkich ofiar zbrodni katyńskiej), zamordowanych w 1940 roku przez funkcjonariuszy NKWD, na terenach położonych obecnie w Republice Białorusi. Termin ten odnosi się do list dyspozycyjnych, na podstawie których więźniowie zostali przewidziani do rozstrzelania przez NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 roku. Białoruska lista katyńska dotyczy ofiar zbrodni katyńskiej – obywateli polskich, którzy zostali skierowani transportami do więzień, znajdujących się na terenie Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (prawdopodobnie do więzienia w Mińsku). Ostatecznym celem nie było jednak internowanie, lecz egzekucja” – wyjaśnia portal.

***

O pobycie Macieja Łuczaka na Białorusi wspomnieliśmy wczoraj w informacji o przyznaniu  prawie 21 milionowego wsparcia dla ZEC – w zastępstwie senatora, razem z Florianem Wlaźlakiem przy podpisaniu umowy był obecny przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Krzysztof Ciebiada (CZYTAJ TUTAJ).

(Fot. screen/znadniemna.pl)

Tagi:

24 komentarze do “Senator Łuczak gani Łukaszenkę

   1. Cyprian albo jesteś niedouczony lub … gdzie jest Smoleńsk a gdzie Białoruś Oj idż Cyprian do podstawówki GEOGRAFIA

 1. Łukaszenko raczej nie poslucha koleżki z PiS xD chociarz metody wodzowskie podobne

   1. Chłopie bo jak sądzę jesteś Facetem gdyż Podpisałeś się Aleksander ! naucz się tegoż języka !!! wyguglowanie nie wystarczy BŁYSNĄŁEŚ hehe NIMA CO
    jeśli chcesz możemy popisać w tym języku tutaj ? zapraszam

 2. To szczyt możliwości umysłowych pana Łuczaka, nie musi niczego wymyślać, ma gotowce, trochę odkurzy wypowiedzi kolegów z PO+PiS-u i już rosną słupki w sondażach. A co pan Łuczak myśli o amerykańskiej ustawie 447 i zwrocie Niemcom Ziem Odzyskanych? Kiedy oddajemy Niemcom Szczecin i Wrocław? Pardon! Stetin und Breslau?

  1. No jak widzę sami poligloci SZCZECIN _ STETTIN !!!
   pANIE sTARY eDEK
   Proponuje Panu zapoznać się z ustawą na którą się pAN powołuje jeśli już pAN się zapozna zapraszam do dyskusji
   Porozmawiamy lubię merytoryczne dyskusje a tak na marginesie gdzie pAN to wyczytał o zwrocie Miast Polskich Niemcom chciałbym również się zapoznać proszę o wskazanie źródła pAŃSKIEJ wiedzy

 3. No jak się czyta te komentarze to widać z jaką klasą ludzi ma się do czynienia. Żenada. Jeśli ktoś daje takie wypowiedzi to tylko oznacza jakim jest Polakiem. Krytykują tylko Ci co nic nie robią i nie maja kompletnie nic do zaoferowania. Prostackie wypowiedzi wskazują, że tacy ludzie nie mają wiedzy jakie kompetencje ma Senator RP.

  1. Niestety. Wszyscy odważni bo anonimowi. Szpilę wetknąć, poniżyć, obśmiać. A sami tyłka sprzed monitora pewnie nigdy nie ruszyli.

  2. Senator ma duże kompetencje. Może w fartuszku lepić kopytka z Kołem Gospodyń Wiejskich, prowadzić biuro wycieczkowe oferujące wyjazdy do Sejmu i organizować konkursy. Do tego właśnie potrzebujemy senatorów…

  3. Senatorzy są jak widać niepotrzebni, skoro nic nie mogą Bartku. Trzeba zlikwidować senat, skoro nic nie może, ale kosztuje.

 4. Jako kilkuletni mieszkaniec Pabianic,nie mogę się nadziwić tej podłości z jaką traktuje się jedynego ,jak dotychczas, przedstawiciela Parlamentu Polskiego.Miast być dumnym z faktu że jeden z Senatorów RP pochodzi z Pabianic,to deprecjonuje się Jego rolę w życiu miasta,w życiu kraju. Jakim trzeba być wrogiem Narodu Polskiego,aby obśmiewać słowa wypowiedziane do przywódcy Białorusi,dopominając się należytego traktowania naszych praw i pamięci ? Czemu przypisać pogardliwe tratowanie zwrotu wraku samolotu ? I niech nikt nie mówi o różnicach politycznych. Sprawy te tyczą nas wszystkich.Wszystkich Polaków.

  1. P. Marku – w samo sedno!!! Nic dodać, nic ująć – super komentarz!!!

  2. Deprecjonować się to sam senator Łuczak deprecjonuje. Tak jak zdeprecjonowali się działacze solidarności po 4 czerwca1989. Miał być dobrobyt i demokracja, a nie ma ani demokracji ani dobrobytu. A spraw poruszane przez sen. Łuczaka, to sprawy zastępcze mające służyć odwracaniu uwagi od bezrobocia wywołanego likwidacją polskiego przemysłu. Od połowy lat 90-ch w Szczecinie stacjonuje brygada Bundeswehry i niemiecka policja kontroluje Polaków po ,,naszej” stronie Odry-to jesteśmy niepodlegli czy nie? Prawo polskie pisze się pod dyktando proniemieckich lobbystów.

  3. Aha! Jeszcze jedno, Polska jako niepodległy kraj, ma sama stanowić swoje prawa. Tylko że prawo Unii Europejskiej, jest nadrzędne wobec stanowionego w polskim sejmie i senacie. Podlegam Berlinowi za pośrednictwem Brukseli. Chcemy demokracji i dobrobytu, a nie mamy ani tego, ani tamtego.
   Jesteśmy niemieckimi robotnikami sezonowymi, półniewolnikami.

 5. Chyba pwinno być miło każdemu czytać, że nasz senator intereniowal w tak waznej sprawie jak białoruska lista katyńska. Ja odczuwam wrecz dumę

 6. No nawet się wcale nie dziwię, że na tym portalu takie peany pod adresem tego “senatora”.
  No Oleksandr normalnie w portki narobił…

  1. A o czym Łuczak ma gadać? Na odbudowie gospodarki się nie zna-tej zniszczonej przez Solidarność po 1989. O Rzezi Wołyńskiej nie wspomni ani o Forsowaniu Odry w 1945, bo ,,niesłuszne politycznie”. To o czym ma gadać?

   Platforma czy Nowoczesna są jeszcze gorsze, by chciały osiedlić w Polsce milionowe mniejszości narodowe, a to jeszcze gorsza zdrada.

  2. Przyzwyczajonemu do czytania “Trybuny Ludu” i “Żołnierza Wolności” ten portal może się nie podobać…

   1. Widzę, że tytuły cytujesz z autopsji.
    Ta Trybuna pasuje jak ulał dla ciebie, bo bolszewizm w tym kraju teraz bardzo w modzie.

Comments are closed.