FAKTY

Senator z większymi pieniędzmi na utrzymanie biura. Duża podwyżka na działalność parlamentarzystów

“Na mocy ponadpolitycznego porozumienia posłowie i senatorowie dostaną rekordowe środki na swoje biura” – poinformował dziennik “Rzeczpospolita”. Oznacza to, że senator z Pabianic Maciej Łuczak zamiast 15,2 na miesiąc od lipca br. otrzymuje 17,2 tys. zł.

Dziennikarze ustalili, że “marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek z PiS i Senatu Tomasz Grodzki z KO, choć reprezentują rywalizujące ze sobą obozy, w tej sprawie doszli do porozumienia. Wspólne zarządzenie o zwiększeniu ryczałtu podpisali 7 lipca, z mocą wsteczną od początku miesiąca (…) Podwyżka jest wyjątkowa jednak nie tylko ze względu na jej moment, ale też wysokość. W ostatnich latach politycy jeszcze tak sporej nie dostali”.

29 czerwca podaliśmy, jakie wydatki na prowadzenie biura wykazał senator Maciej Łuczak. Aż 35 tys. zł wydał w 2020 roku na przejazdy samochodem.

Do rozliczenia za 2020 rok pabianiczanin miał kwotę 190 511, 37 zł (182 400 to środki otrzymane od styczna do końca grudnia; resztę – ok. 8 tys. zł, stanowi kwota niewydatkowana z poprzednich lat).

Więcej w tekście niżej:

Senator Łuczak wydał na przejazdy autem ponad 35 tys. zł