FAKTY

Senatorskie Bale Charytatywne Andrzeja Owczarka pomagają naszemu szpitalowi i dzieciom

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na te bale przychodzą. Od biznesmenów, polityków po szeregowych pabianiczan. Macie Państwo wielkie serca – podkreśla Andrzej Owczarek.

Nie potrafi tańczyć, do czego przyznaje się bez bicia. Ale kilkanaście lat temu postanowił zorganizować bal. Odkrył, że kiedy ruszy się (lepiej czy gorzej) w tany, zawsze mocniej biją serca, a wtedy otwierają się portfele i można pomóc potrzebującym. Mowa o byłym senatorze Andrzeju Owczarku. W niedzielę w hotelu Fabryka Wełny odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciego już w Pabianicach Senatorskiego Balu Charytatywnego. To dobroczynna impreza z wieloletnią tradycją.

Pierwszy bal odbył się w remizie strażackiej, a salę musieli przygotować, a potem posprzątać państwo Owczarkowie, bo druhowie popędzili do pożaru. W naszym mieście (2 lutego) ten bal tańczących serc odbył się już trzeci raz z rzędu. W sumie wydarzenie liczy 14 edycji. Dzięki uczestnikom udało się wesprzeć zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, a także chore dzieci, zwłaszcza te przewlekle, bo to wymaga sporych nakładów finansowych.

A skoro już o cyfrach mowa, to odnotujmy, że trzy pabianickie bale – dzięki środkom z cegiełek, zaproszeń i licytacji cennych przedmiotów – to w przeliczeniu na pieniądze dla potrzebujących oznaczają dokładnie 345.665 zł, z czego połowa powędrowała do Pabianickiego Centrum Medycznego, na oddziały intensywnej opieki medycznej, rehabilitacji i urologii. Druga część wspomogła dzieci.

– Te ponad 170 tysięcy zł cudownie się zresztą pomnożyły. Po wpłynięciu na konto Fundacji „My kochamy Pabianice” zamieniły się w okrągły milion złotych, dzięki czemu pabianicki szpital zyskał nowoczesny sprzęt – tłumaczy Andrzej Owczarek.

Andrzej Furman, prezes Fundacji „My kochamy Pabianice” precyzuje: – Pieniądze musiały się pomnożyć, bo potrzeby pabianickiego szpitala były i są ogromne. To my się w tym szpitalu leczymy, a jeśli chcemy by wynik tego leczenia był pozytywny, to nie można żałować pieniędzy na sprzęt.

Choć w 2015 roku Owczarek nie dostał się ponownie do Senatu, nie zaprzestał działalności dobroczynnej. Andrzej Furman poradził rozszerzyć zakres działania. – Ucieszyłem się wtedy bardzo – wspomina Andrzej Owczarek. – Ten pomysł trafił na podatny grunt.

Andrzej Owczarek urodził się przecież w Pabianicach i spędził tu połowę swego życia. Obecnie razem z żoną mieszka w Łasku, ale kilka razy w tygodniu można go spotkać na naszych ulicach. – Pabianice to kraina mojego dzieciństwa, dlatego zawsze bardzo chętnie tu zaglądam – podkreśla Andrzej Owczarek. I dodaje: – Cieszę się, ze mogę temu miastu w jakiś sposób pomóc. Już dziś zaprasza na kolejny bal charytatywny, który odbędzie się w przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego w hotelu Fabryka Wełny.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na te bale przychodzą i tym, którzy pomagają w jego organizacji. Od biznesmenów, polityków po zwykłych pabianiczan. Macie Państwo wielkie serca – wyraża wdzięczność Andrzej Owczarek.

 O Andrzeju Owczarku

Urodził się w Pabianicach 21 czerwca 1950 roku. Jego rodzice, Stanisław i Helena, byli szanowanymi mieszkańcami tego miasta. Ojciec był naczelnikiem urzędu pocztowego w Pabianicach, a mama gospodynią domową. Tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego, kontynuował naukę na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ. Pracował m.in. jako nauczyciel. Ma pięcioro dzieci i siedmioro wnucząt.
Więcej o Andrzeju Owczarku CZYTAJ TUTAJ.

Wierzy w Polskę. W kraj możliwości pracowitych i mądrych ludzi, w politykę, która nie dzieli ze względu na poglądy, religię, pochodzenie czy kolor skóry. W Polskę równych szans dla wszystkich Polaków, gdzie nie ma polityków, którzy obsadzają członkami swojej rodziny rady nadzorcze, a pieniądze publiczne trafiają do właściwego celu, a nie prywatnych kieszeni. Więcej o poglądach Andrzeja Owczarka CZYTAJ TUTAJ.

Andrzej Owczarek w nadchodzących wyborach ubiega się o mandat posła z listy Koalicji Obywatelskiej. Nazwisko OWCZAREK znajdziecie na miejscu nr 5. Warto zagłosować na Andrzeja Owczarka.

 

 

 materiał wyborczy sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska (PO, .N, IPL, Zieloni)