FAKTY

Senior Kazimierz zaszczepiony jako pierwszy

25 stycznia, punktualnie o godz. 10.00, ruszyła akcja szczepień osób 80+. Dotąd zaszczepiono część  przedstawicieli sektora medycznego i podopiecznych DPS.

“Na dzień dzisiejszy zaplanowanych mamy szczepienie 12 takich osób, w całym tygodniu będzie ich 60” – poinformowało Pabianickie Centrum Medyczne.

Pierwszy w Pabianickim Centrum Medycznym zaszczepiony został 81-letni pabianiczanin o imieniu Kazimierz.
W kolejce do punktu szczepień czekają również pracownicy z grupy 0 – druga dawka oraz pierwsza (trzeba było najpierw zaszczepić podopiecznych DPS). W tym tygodniu w PCM zaszczepią łącznie 600 osób.

Przypomnijmy- 22 stycznia rozpoczęły się zapisy na szczepienia osób po siedemdziesiątce. Tydzień wcześniej ruszyła rejestracja osób 80 +. Do piątku tylko w PCM zarejestrowało się ponad 1 tys.  seniorów (w mieście osób 70+ mamy 12 razy tyle). Z informacji, jakie otrzymaliśmy od opiekunów seniorów wynika, że w piątek wyznaczano terminy już odleglejsze – marcowe.

Wczoraj minister Michał Dworczyk powiedział, że nie ma już wolnych terminów, co wynika z braku szczepionek. Zaapelował do seniorów, aby zostali w domach i nie szli do przychodni.  – Zachęcamy jednakże, by seniorzy zgłaszali chęć do szczepienia telefonicznie, przez internet lub SMS. Każdy senior może zadzwonić pod 989 i mimo braku terminów może zostawić dane kontaktowe – zaznaczył na konferencji prasowej minister .
Szef KPRM zapewnił, że każdy senior, który przekaże dane, jak tylko pojawią się szczepionki w Polsce, a w konsekwencji nowe terminy, to pracownicy infolinii zadzwonią do takiej osoby i zaproponują konkretny termin szczepienia

 

 

 

 

Tagi: