FAKTY

Siemens nie chce płacić miastu 1,4 miliona za zwłokę w termomodernizacji

Czy sztandarowa inwestycja znajdzie swój finał w sądzie?

W czerwcu a potem w listopadzie (TUTAJ i TUTAJ) napisaliśmy, że miasto będzie domagać się od konsorcjum Siemensa prawie 1,4 mln zł kary za poślizg przy realizacji I etapu remontu placówek oświatowych. Dodatkowo po lipcowej nawałnicy odnotowano szkody w szkołach i przedszkolach, bo modernizacja nie została zakończona w terminie.

Nota obciążeniowa za zwłokę w zakończeniu I etapu robót została wyliczona i wystawiona na kwotę dokładnie 1.353.924,54 zł. Firma Siemens zakwestionowała notę, obecnie trwają rozmowy.

Jak się dowiedzieliśmy, ratusz obliczył też wysokość kary finansowej za zwłokę w realizacji II etapu prac. W wynosi 16.634,11 zł za każdy dzień zwłoki, przy czym maksymalny wymiar kary wynosi 831.705,48 zł.

– Maksymalną karę z tytułu zwłoki  w zakończeniu II etapu robót będzie można naliczyć po 19 stycznia 2019 roku – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Projekt „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice” współfinansowany jest przez Unię Europejską. Miejskie przedsięwzięcie, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z firmą Siemens, kosztuje ponad 46 mln zł – 10,5 mln zł to dofinansowanie unijne, a resztę mamy spłacać w ratach w ciągu 15 lat.

Termin zakończenia I etapu minął w maju, II etapu – w listopadzie. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zaczął tracić cierpliwość – termin przedłużenia remontu w PM nr 14 do świąt jest trudny do zaakceptowania. Powstał plan awaryjny (CZYTAJ TUTAJ).

Pozostałe nasze teksty o termomodernizacji:

Miliony dla Pabianic przyklepane
Termomodernizacja za ponad 46 milionów
Tak będą wyglądały nasze szkoły i przedszkola
Sztandarowa termomodernizacja w polu. Będą kary finansowe za poślizg
Agenci CBA weszli do ratusza

Ponad 400 tys. zł na usuwanie skutków ulewy
Dzieci marzną!
Termomodernizacja w polu i mokre parkiety. Czy zdążymy na rok szkolny?
PM 14 do świąt będzie koczować w szkole. Termomodernizacja się ślimaczy, prezydent traci cierpliwość
Kontrola CBA w ratuszu przedłużona
Siemens nie chce płacić miastu 1,4 miliona za zwłokę w termomodernizacji
Prezydent ma zastrzeżenia do kontroli CBA

5 komentarzy do “Siemens nie chce płacić miastu 1,4 miliona za zwłokę w termomodernizacji

  1. SP nr 14 czy raczej chodzi o PM nr 14 ? A w dodatku co znaczy ze Siemens nie chce placic kary? Nie dotrzymali terminu, mieli w umowie wposana wysokosc kary za kazdy dzien opoznienienia wiec co tu jest do kwestionowania ?

Comments are closed.