KOMUNIKACJA

Skazani na niedogodności

Prezydent: Nie można zorganizować przystanku Z41 przy pętli tramwajowej.

Od maja mieszkańcy bloków przy Strzelnicy muszą wędrować na dworzec PKP, by wsiąść do zastępującego tramwaj autobusu. To w większości starsi schorowani ludzie, dlatego radny PiS Antoni Hodak postanowił zebrać podpisy pod wnioskiem do prezydenta, by wystąpił do prezesa MPK o wydłużenie linii Z41 (czytaj o konferencji na pętli).

W inicjatywę włączyła się radna Katarzyna Miękina. Odpowiedź prezydenta nie pozostawia jednak złudzeń. Grzegorz Mackiewicz tłumaczy, że nie jest możliwe zorganizowanie krańcówki przy pętli tramwajowej. Aby mógł zatrzymywać się tam autobus komunikacji zastępczej, linia musiałaby zostać przedłużona aż do szpitala, a wtedy kierowcy nie mieliby ustawowych przerw między kursami. Łódzkie MPK nie posiada z kolei taboru ani kadr wystarczających do uruchomiania dodatkowego, piątego autobusu na linii Z41.

Prezydent poleca mieszkańcom przemieszczanie się autobusami MZK. Tramwaj po awaryjnym remoncie ma wrócić na tory w połowie września. Odpowiedź prezydenta można przeczytać TUTAJ.

Tagi:

3 komentarze do “Skazani na niedogodności

  1. Jak zwykle beton, beton i jeszcze raz beton… “nie da się, nie można”… a czy problemem byłoby gdyby autobus zawracał na parkingu tuż koło wieżowca przy strzelnicy, a początkowym przystankiem był przystanek PKS koło pętli tramwajowej??? Dalej Z41 wjeżdżałby na Dworzec PKP jak obecnie 262 w kierunku Waltera Janke. Czy to jest takie skomplikowane? Ostatnim przystankiem z kierunku Łodzi byłby ten przy między PKP, a stacją benzynową. Kiedyś już podobnie zastępczy autobus za tramwaj korzystał z tego parkingu. Rozumiem, że tam parkują auta lecz myślę, że przy odrobinie dobrej woli i chęci dało by się to zorganizować….

    1. “Nie da się”. Bzdura. W latach 1998-2001 na parkingu przed wieżowcem Łaska 94 (za pętlą tramwajową) LINIOWO zawracały autobusy MZK linii “11” (relacja Łaska 94 – Wiejska (Dąbrowa), którą uruchomiono w zamian za zlikwidowaną linię tramwajową “41”. Co więcej, jeszcze do około 2007 roku samo MPK Łódź autobusy zastępcze za tramwaj trasowało właśnie do tego parkingu. Kłopot pojawił się, gdy na parkingu pojawiła się większa ilość pojazdów, a MPK wprowadziło za tę trasę dłuższe, niż względnie manewrowe, 16-metrowe, przegubowe Ikarusy 280 autobusy 18-metrowe.
      Jakby się chciało – ruch na parkingu stosownie by się uregulowało…

      1. No i ja sam przez pęd bzdurę napisałem. ;) Autobusy “11” kursowały w relacji Łaska 94 – Widzewska (Dąbrowa). Przepraszam za drobny błąd!

Comments are closed.