KRUCHTA

Śladami św. Maksymiliana Kolbego

W tym roku po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Pątnicy wyruszą 10 sierpnia i przejdą dystans 118,8 km (wrócą 15 sierpnia). W dniu wyjścia porannej mszy będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś, który udzieli indywidualnego błogosławieństwa pielgrzymom. Ci podążą śladami św. Maksymiliana Kolbego.

W pierwszym dniu drogi pątnicy pojawią się w Kurowicach, 11 sierpnia w Jeżowie, 12 – w Skierniewicach, a 13 sierpnia zjawią się w Niepokalanowie. Tam wezmą udział w uroczystościach odpustowych z racji wspomnienia św. Maksymiliana i uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ewangelizacyjny charakter pielgrzymki tworzą wieczory uwielbienia połączone z mszą, na które zaproszeni są parafianie, przyjezdni i rodziny pątników. W ub. roku na pielgrzymkę zgłosiło się ponad 100 osób.

Zapisy trwają do 5 sierpnia – można to zrobić przez stronę internetową www.pielgrzymkadoniepokalanej.pl. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł (w cenie jest m.in. ubezpieczenie, noclegi, obiad każdego dnia, toaleta i pojazd bagażowy). Można zapisywać się również na poszczególne dni (40 zł). Rodziny (min. 3 os.) mają 20% zniżki.

Informacji udziela ks. kierownik Maciej Rojkowicz (tel. 604-722-253), a przez FB i email Rafał Latuszkiewicz (rafal.latuszkiewicz@gmail.com).