FAKTY

Śmiertelne potrącenie. Ustalenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze w miejscowości Czołczyn (gm. Lutomiersk).

26 października na wysokości posesji Czołczyn 9B (teren zabudowany) doszło do tragedii. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 18.30. Okazało się, że  70 – letni kierujący oplem łodzianin  potrącił 22 – letniego mieszkańca Koluszek. Młody mężczyzna szedł z dziewczyną po niewłaściwej stronie oświetlonej latarniami drogi. W tym samym kierunku poruszał się opel, kierowca nie zauważył spacerowiczów. Jak podkreślają, policjanci i strażacy, nie mieli oni odblasków.

Zgodnie z relacją OSP Lutomiersk, najpierw “osoby postronne prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową. Nieco dalej na drodze stał również rozbity pojazd. Nasi ratownicy natychmiast przejęli prowadzenie RKO. Chwilę po naszym zastępie na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego. Niestety, pomimo ogromnego wysiłku wysiłku poniesionego przez wszystkich zaangażowanych w udzielanie pomocy, życia 22-latka nie udało się uratować”.

Dziewczyna jest mieszkanką naszego powiatu. Nic jej się nie stało. Kierujący oplem był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. Do zbadania m.in. prędkość, z jaką poruszał się samochód.

(Fot. KPP Pabianice)