FAKTY

Sojusz z fabryką pralek. Dyrektor wymyślił, pomógł senator

Potentat branży AGD podpisał umowę partnerską z Zespołem Szkół nr 1.

Rozmowy Miele z “Mechanikiem” zakończyły się sukcesem. Dziś prezes spółki Miele Technika Grzegorz Wolski i dyrektor ZS1 Paweł Szałecki podpisali umowę o współpracy. Uczniowie będą mogli liczyć na zatrudnienie w fabryce, która powstanie w Ksawerowie. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Młodzi ludzie zdobędą zawody: mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Producent AGD miałby m.in. partycypować w kosztach wyposażenia i modernizacji bazy dydaktycznej szkoły, pomagać w opracowaniu programu nauczania czy wskazać najistotniejsze potrzeby z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

Powiat, pod który podlega szkoła, reprezentował wicestarosta Robert Jakubowski. Na dokumencie pojawiły się też podpisy członków zarządu Miele: Svena Schumachera i Thorstena Stormera. Panowie podkreślali, że ich firma poważnie traktuje pracowników, a także dba o rozwój techniczny młodzieży.

W uroczystości wzięła udział Małgorzata Grzesiak-Cieślak – szefowa biura senatora Macieja Łuczaka. Pod koniec stycznia br. z inicjatywy pabianickiego parlamentarzysty odbyło się spotkanie z zarządem Miele i dyrekcją szkoły.

– Chciałbym bardzo podziękować panu senatorowi za pomoc i zaangażowanie  – powiedział dyrektor ZS nr 1 Paweł Szałecki.

TUTAJ napisaliśmy o szykującej się współpracy. Ogłosił ją w mediach społecznościowych zaangażowany w tę inicjatywę radny powiatowy Włodzimierz Stanek.

Jak to z Miele było

Przypomnijmy – 20 czerwca ub. roku “Puls Biznesu” ujawnił, że 78 ha w Ksawerowie wejdzie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 ha chce kupić niemiecka firma Miele, która docelowo zatrudni nawet 1500 osób.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. Nowego inwestora udało się pozyskać dzięki perspektywicznej polityce gminy Ksawerów, która postawiła na budowę dróg.

W listopadzie ub. roku informowaliśmy również o konkretnym wsparciu ze strony m.in. senatora Macieja Łuczaka. Prezes ŁSSE Marek Michalik na swoim profilu FB napisał: “Musieliśmy ustanowić Strefę, pozyskać grunty i wydać zezwolenie, co udało się zrobić w relatywnie krótkim czasie. Kiedy trzeba było pokonać różne przeszkody, byliście nam pomocni”.

Za kilka tygodni zostanie wbita pierwsza łopata pod inwestycję, a w okresie okołowakacyjnym ruszy rekrutacja. Pierwsze przeznaczone na rynek pralki zejdą z taśmy produkcyjnej na początku 2020 roku.


13 komentarzy do “Sojusz z fabryką pralek. Dyrektor wymyślił, pomógł senator

 1. Niedługo zapytamy pana senatora co konkretnie zrobił dla Pabianic? Bo obietnic było dużo, oj dużo.

 2. Dyrektor w tej sprawie nie zrobił nic gdyby nie pomógł PIS i senator. Pabianiczanie, że PIS nie widzi, iż dyrektor to perski pupil Habury, nic nie zrobił by powstrzymać rozbiór warsztatów tylko bezmyślnie chwalił decyzję. PIS SIE obudź się komu pomagasz wygrać wybory. WARSZTATY teraz by się przydały, ale nie ma. Dobra zmiana to także wymiana różnych jednostek w mieście i powiecie. Zacznijmy od pupili starosty. Usunął dobrą dyrektor, a obsadził sportowcem i politykiem by go tylko popierał.

 3. Senator załatwił fabrykę Miele w pobliskim Ksawerowie, na której skorzystają również pabianiczanie. Mogła być u nas inwestycja ale dąsa się Mackiewicz na PiS. Łuczak może dużo załatwić, ale nie ma partnera do rozmów w ratuszu. I tak marnujemy szansę. Normalny prezudent cieszy się że ma senatora z miasta, bo to szansa, abstrahując od partii. Nienormalny się obraża.

  1. Łuczak nic nie potrafi załatwić po jest tylko wierny żołnierz psiorni. Miele to nie jego zasługa, w najmniejszym stopniu, ale po ordery pierwszuchny!!!

 4. Cztery lata prezydentury to nic dla miasta, jego rozwoju, U Mackiewicza liczy się jego rozbchane ego i własne ambicyjki. Jego zasługi to osobisty dwór slugusow typu Kozłowskie, Zeligowski , żona Marczaka. Karta pabianiczanina tylko sposób na zdobycie głos ów w wyborach. Ciekawe jak tam cichy komitet wyborczy, bo już pracuje.

  1. Jakaś ty mała psiorna trolka, jak ratlerek, im mniejszy tym bardziej hałaśliwy i kąśliwy. Berner to była potęga, nie wiem czego, ale potęga była.

 5. Wydaje się mnie ,że to będzie kolejny kołchoz
  To że szkoła nie produkuje fachowców jak to bywało w latach 90 i wcześniej to już się pogodziłem ,ale żeby młodzież wciskać w łapy takich wyzyskiwaczy to ja tego nie rozumiem.Przrcierz to będzie tak jak z DELL czy Inny GILLETTE.Praca na 100 zmian za psie pieniądze.Taką pracę to naprawdę za kare trzeba dawać ludziom.

 6. Pytanie dla pisiorow – czy uważacie że koncerny inwestują bo załatwia to senator czy chłodno kalkuluja koszty i zyski? Czy nie weszliby z interesem gdyby rządziło SLD, PO czy N. To jest naiwniactwo że cokolwiek jakikolwiek polityk może….A łatwiej jest inwestować na wsi niż w terenie zabudowanym patrz Stryków na nie Łódź, okolice Piotrkowa Janki, Nadarzyn, Ptak itp

 7. Niby Przemyslawie widać, że intelekt to dla Ciebie pojęcie nieznane. W sklepie go nie kupisz, nie jestem mała lecz wysoka i nieprzecietnej urody. Ta partia nazywa się PIS, ale Twój rozumek tego nie ogarnia i piszesz “pisior”. Przyzwoitość nakazuje używać nazw właściwych. Mam mocne poglądy, ale ludzi innych przekonań szanuje i nie dr wie poprzez pokrętne przezywanie. Nie masz żadnych argumentów lecz slogany. Z wpisu wynika, że cierpisz na kolosalną dolegliwość , kłapiesz jak NOWOCZESNE CENTRUM AGRESJI. Rzeczywistość, którą prezentujesz to poziom piaskownicy.

Comments are closed.