FAKTY

Specjalne kurtko-śpiwory trafią do bezdomnych

Pomogą im przetrwać największe mrozy.

Pięć sztuk kurtko-śpiworów przekazano dziś na ręce strażników miejskich. Trafią one do najbardziej potrzebujących. Specjalne „kombinezony” mają skutecznie ochronić przed zimą i hipotermią osoby bezdomne, które nie chcą przebywać w noclegowni. W komplecie jest ciepły komin i torba na odpinany dół.

Kurtko-śpiwory udało się pozyskać Klaudiuszowi Majtce, kierownikowi schroniska TPBA.

Wkrótce służby zaczną kontrolować miejsca, gdzie potencjalnie mogą znajdować się takie osoby. Podczas interwencji proponowana jest pomoc w postaci dowiezienia do noclegowni, udzielane są informacje o instytucjach pomocowych, a w razie potrzeby wzywana jest pomoc medyczna.

Dzięki darczyńcom na chwilę obecną powstało ponad 120 kurtko-śpiworów. To działanie w ramach kampanii „Ciepłe serce” bydgoskiej Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II, którą realizuje współpracując z marką odzieżową Volcano.

– Orzymaliśmy je bezpłatnie, ale przydałoby się jeszcze pięć. Na konto fundacji można wpłacać datki z dopiskiem “Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Pabianicach”- dodaje Majtka.

Uwaga! TPBA zwraca się z apelem pomoc – potrzebne są środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg) oraz żywność długoterminowa. Dary można przynosić do schroniska przy ul. Kościuszki 22/26 (o dowolnej porze dnia i nocy). 
Tagi: