KOMUNIKACJA

Społecznik zbadał przystanki i doniósł do nadzoru budowlanego

Dociekliwy obywatel zmierzył perony przystankowe na odcinku ksawerowskim modernizowanej linii tramwajowej. Według niego są za wąskie i o swoim odkryciu poinformował Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Informację podało wczoraj Radio Łódź. WINB jutro (piątek) ma na miejscu zweryfikować informację.

Pasjonat tramwajów zauważył, że – zgodnie z przepisami – szerokość peronów powinna wynosić nie mniej niż 2 metry, tymczasem – według jego pomiarów – na dwóch przystankach brakuje 20 centymetrów, na jednym – 10.

W Teklinie może być też problem przy rozkładaniu rampy dla wózków inwalidzkich w przypadku niektórych typów tramwajów, ponieważ na środku długości peronu znajduje się wjazd do posesji.

Informacje o zapowiedzianej kontroli potwierdził nam Rafał Sąciński, prezes zarządu spółki Progreg Infracity, lidera konsorcjum przeprowadzającego modernizację linii 41. Nie chciał jednak ustosunkować się do spostrzeżeń społecznika.

Sprawa jest w WINB, poczekajmy na ustalenia – usłyszeliśmy.

Żaden z odcinków wielkiego remontu nie przeszedł jeszcze procedury odbioru, kiedy to m.in. projekt porównywany jest z wykonaniem. Nie wiadomo też, jakimi tramwajami będziemy podróżowali.

(Fot. tramwaj41.pl)