FAKTY PORADNIK

Spotkanie dla Ukraińców poszukujących pracy

19 kwietnia o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (Kościuszki 14) odbędzie się drugie spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy przebywających w Pabianicach. Tym razem poświęcone w całości możliwości podjęcia pracy.

Spotkanie organizuje prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz, Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach i Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Będzie mowa o działaniu rynku pracy, zasadach legalnego zatrudnienia, rodzajach umów czy rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy. Planowane są stoiska z ofertami od pracodawców. Spotkanie jest otwarte, będzie tłumaczone na język ukraiński.

Pierwsze spotkanie odbyło się 10 marca. Przyszło ok. 100 osób. Omawiane zagadnienia podzielono tematycznie: zakwaterowanie, pomoc rzeczowa, sprawy meldunkowe, dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, pracy i czas wolny. Była mowa o tym gdzie, co i jak załatwić oraz jak zorganizowane jest bieżące wsparcie.

Najważniejsze informacje przedstawili i na pytania odpowiadali reprezentanci wydziałów Urzędu Miejskiego, Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej, Pabianickiego Centrum Medycznego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Komendy Powiatowej Policji i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecny był tłumacz jęz. ukraińskiego i rosyjskiego.

Władze powitały uchodźców. Na co mogą u nas liczyć?

Tagi: