FAKTY

Sprzęt w ZEC dogorywa, a prezes szykuje się po honory z rąk prezydenta Polski

Awaria goni awarię. Strach szmelc obsługiwać. „Solidarność” wywalczyła certyfikat  „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Stan ładowarek obsługujących ciepłownię miejską jest katastrofalny. Urządzenia, które mają m.in. przenosić węgiel z hałd na taśmociąg mają ok. 40 lat. Jedną wyprodukowano w hucie w Stalowej Woli w 1976 roku, drugą 2 lata wcześniej.

Maszyny bardzo często odmawiają posłuszeństwa. A w ubiegłym tygodniu stanęły obie naraz. Sytuacja była napięta, bo sezon grzewczy w pełni. Prezes ZEC Florian Wlaźlak naprędce szukał ładowarki.

– Była akurat ładowarka w firmie po sąsiedzku i miała przestój – mówi Wlaźlak. I dodaje: – Zdaję sobie sprawę z tego, że sprzęt jest w fatalnym stanie, ale nie stać nas teraz na zakupy. Gwarantuję, że nie ma zagrożenia, aby ciepło przestało płynąc do mieszkań.

Ładowarka z obsługą ZEC-u pracowała od czwartku do niedzieli. 84-letni właściciel wystawił rachunek na 3.500 zł netto. Uproszczony, bo nie ma firmy.

Operatorzy zaczęli w poniedziałek jeździć z duszą na ramieniu. Przerdzewiałe części, zablokowane drzwi i kamień w rurach sprawiają, że można obawiać się o bezpieczeństwo. Udało się naprawić jedną z maszyn, druga cały czas czeka na chłodnicę. Wczoraj (wtorek) po południu padł rozrusznik w jedynej sprawnej.

Tymczasem prezes ZEC 26 lutego z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzyma certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie przyznano na wniosek Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”, którą kieruje Krzysztof Górny, kierownik w ZEC. Działacz także wybiera się na galę do Pałacu Prezydenckiego, czym pochwalił się na Facebooku.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

21 komentarzy do “Sprzęt w ZEC dogorywa, a prezes szykuje się po honory z rąk prezydenta Polski

 1. Zakłamanie i fałsz
  Wszystkie miejskie spółki tak wyglądają
  Każdy w mieście wie ze pan Florian chodzi na pasku Prezydenta i sam nie umie o niczym zdecydować
  Wszyscy tez tak naprawdę wie kto rządzi w ZEC to K.G

  1. A to Pan Górny za te hymny pochwalne na facebooku dla PIS dostał gorącym łańcuchem po j….ch. Podziękuj Pan Panu Markowi i geotermikowi za fajny donosik, za to co Pan dla nich robił…

 2. Podobno Pan K.G. zamierza ubiegać się o mandat radnego z ramienia BSR, a takie gale i nagrody to tylko chęć łapania przyszłych głosów w nadziei, że ciemny lud to kupi.

 3. złe zarządzanie dotyczy nie tylko spólek miejskich ,ale przede wszystkim miasta to jest taka bylejakość spotykana wszędzie w Pabianicach i redakcja pisze artykuł wyraźnie na czyjeś zlecenie a udaje że wszystko naokoło jest w porządku , być może niektórzy próbują pozbyć się niewygodnych ludzi albo co gorsze przejąć spółkę- słowa uznania dla redakcji dobra komsomolska robota

 4. ile kosztuje taką ładowarką? firma obracając milionami nie ma kilkaset tyś? żarty czy co? odprawa dla Wlazlaka pewnie tyle wyniesie co koszt ładowarki. a sponsorowac dni pabianic. wosk itd to mama?

 5. Pan Czechowski z PiS już działa. Czyżby kolejny działacz proPis walczy o miejsce na liście? Pytanie ile taki tytuł kosztuje? Pan Górny zamiast wydawać kasę na konkursy i długopisy lepiej popracowałby nad obniżeniem rachunków za ciepło!!!!! Etaty PISu kosztują.

   1. tak samo społecznie jak Kristof C w PGE, czy pan Nocuń w grupie zbrojeniowej awansowany przez Maciarewicza, w spółkach są też ludzie z PIS -radna Cieśla-kierownik ZwiK, Marek Czechowski- zec, Pierzchała w ZDM, Makrocki -komendant Straży, większość dyrektorów szkół- Flajszer, Staneki i jego żona, Hanke, i nauczyciele Bryndziak, Wypych, Miękina, Wojtowicz, Wolski, – wszyscy normalnie zasuwają pro bono, nie wspominając o naczelnym archiwiście województwa. A może redakcja gdzie ma nową fuszkę pan radny Błoch.

 6. Niewiele osób jest zainteresowanych sytuacją w spółkach miejskich.Te pomyje które na oślep są wylewane ,są zapewne tworzone przez pracowników.Ciekawe czy w innych spółkach dzieje się podobnie.

 7. Ciekawa jestem składu delegacji po odbiór nagrody.Czy będą tam faktyczni związkowcy? Z tego co wiem,działają w ZEC dwa związki.

 8. Każda ładowarka może się popsuć nawet nowa .Taki prezes jak jest w ZEC to skarb dla całej firmy czy komuś było zimno nie nawęglone to ,ze wypożyczył to bardzo dobrze robota zrobiona i nikt nie narzeka .

 9. No to obserwujcie drodzy mieszkańcy jak w zbliżającej sie kampanii wyborczej miejskie spółki będą współfinansować różne wydarzenia promujące prezydenta. I potem takie wydatki wpływają na ceny np ciepła czy wody, za które każdy z nas płaci więc każdy z nas dokłada się do kampanii wyborczej czy tego chce czy nie. Poza tym nie łudźcie się że cokolwiek zmieni się jeśli PiS dojdzie do władz. W Polsce schemat działania partii jest identyczny bez względu na barwy partyjne. Przykładem jest p. Ciebiada, jego osoba i błyskawiczna “kariera” o tym świadczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *