FAKTY

Sprzęt w ZEC dogorywa, a prezes szykuje się po honory z rąk prezydenta Polski

Awaria goni awarię. Strach szmelc obsługiwać. „Solidarność” wywalczyła certyfikat  „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Stan ładowarek obsługujących ciepłownię miejską jest katastrofalny. Urządzenia, które mają m.in. przenosić węgiel z hałd na taśmociąg mają ok. 40 lat. Jedną wyprodukowano w hucie w Stalowej Woli w 1976 roku, drugą 2 lata wcześniej.

Maszyny bardzo często odmawiają posłuszeństwa. A w ubiegłym tygodniu stanęły obie naraz. Sytuacja była napięta, bo sezon grzewczy w pełni. Prezes ZEC Florian Wlaźlak naprędce szukał ładowarki.

– Była akurat ładowarka w firmie po sąsiedzku i miała przestój – mówi Wlaźlak. I dodaje: – Zdaję sobie sprawę z tego, że sprzęt jest w fatalnym stanie, ale nie stać nas teraz na zakupy. Gwarantuję, że nie ma zagrożenia, aby ciepło przestało płynąc do mieszkań.

Ładowarka z obsługą ZEC-u pracowała od czwartku do niedzieli. 84-letni właściciel wystawił rachunek na 3.500 zł netto. Uproszczony, bo nie ma firmy.

Operatorzy zaczęli w poniedziałek jeździć z duszą na ramieniu. Przerdzewiałe części, zablokowane drzwi i kamień w rurach sprawiają, że można obawiać się o bezpieczeństwo. Udało się naprawić jedną z maszyn, druga cały czas czeka na chłodnicę. Wczoraj (wtorek) po południu padł rozrusznik w jedynej sprawnej.

Tymczasem prezes ZEC 26 lutego z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzyma certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie przyznano na wniosek Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”, którą kieruje Krzysztof Górny, kierownik w ZEC. Działacz także wybiera się na galę do Pałacu Prezydenckiego, czym pochwalił się na Facebooku.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

21 komentarzy do “Sprzęt w ZEC dogorywa, a prezes szykuje się po honory z rąk prezydenta Polski

 1. Zakłamanie i fałsz
  Wszystkie miejskie spółki tak wyglądają
  Każdy w mieście wie ze pan Florian chodzi na pasku Prezydenta i sam nie umie o niczym zdecydować
  Wszyscy tez tak naprawdę wie kto rządzi w ZEC to K.G

  1. Ostatnio słyszałem ze Górny kazał ładowarka robić ile się da choć meldowaliśmy ze się może zepsuć

  2. A to Pan Górny za te hymny pochwalne na facebooku dla PIS dostał gorącym łańcuchem po j….ch. Podziękuj Pan Panu Markowi i geotermikowi za fajny donosik, za to co Pan dla nich robił…

 2. Podobno Pan K.G. zamierza ubiegać się o mandat radnego z ramienia BSR, a takie gale i nagrody to tylko chęć łapania przyszłych głosów w nadziei, że ciemny lud to kupi.

 3. Za chwilę p. Wlażlaka zastąpi kolejny tytan pracy i czołowy mózg p. Adamski to ZEC stanie na nogi

 4. złe zarządzanie dotyczy nie tylko spólek miejskich ,ale przede wszystkim miasta to jest taka bylejakość spotykana wszędzie w Pabianicach i redakcja pisze artykuł wyraźnie na czyjeś zlecenie a udaje że wszystko naokoło jest w porządku , być może niektórzy próbują pozbyć się niewygodnych ludzi albo co gorsze przejąć spółkę- słowa uznania dla redakcji dobra komsomolska robota

  1. Czyli broniąc Pana K.G dochodzisz do sedna problemu złego zarządzania miasta … Mackiewicz :)

 5. ile kosztuje taką ładowarką? firma obracając milionami nie ma kilkaset tyś? żarty czy co? odprawa dla Wlazlaka pewnie tyle wyniesie co koszt ładowarki. a sponsorowac dni pabianic. wosk itd to mama?

 6. Pan Czechowski z PiS już działa. Czyżby kolejny działacz proPis walczy o miejsce na liście? Pytanie ile taki tytuł kosztuje? Pan Górny zamiast wydawać kasę na konkursy i długopisy lepiej popracowałby nad obniżeniem rachunków za ciepło!!!!! Etaty PISu kosztują.

  1. A członkowie PO i ich kolesie pracują w spółkach miejskich społecznie…

   1. tak samo społecznie jak Kristof C w PGE, czy pan Nocuń w grupie zbrojeniowej awansowany przez Maciarewicza, w spółkach są też ludzie z PIS -radna Cieśla-kierownik ZwiK, Marek Czechowski- zec, Pierzchała w ZDM, Makrocki -komendant Straży, większość dyrektorów szkół- Flajszer, Staneki i jego żona, Hanke, i nauczyciele Bryndziak, Wypych, Miękina, Wojtowicz, Wolski, – wszyscy normalnie zasuwają pro bono, nie wspominając o naczelnym archiwiście województwa. A może redakcja gdzie ma nową fuszkę pan radny Błoch.

 7. Niewiele osób jest zainteresowanych sytuacją w spółkach miejskich.Te pomyje które na oślep są wylewane ,są zapewne tworzone przez pracowników.Ciekawe czy w innych spółkach dzieje się podobnie.

 8. Ciekawa jestem składu delegacji po odbiór nagrody.Czy będą tam faktyczni związkowcy? Z tego co wiem,działają w ZEC dwa związki.

 9. Każda ładowarka może się popsuć nawet nowa .Taki prezes jak jest w ZEC to skarb dla całej firmy czy komuś było zimno nie nawęglone to ,ze wypożyczył to bardzo dobrze robota zrobiona i nikt nie narzeka .

 10. No to obserwujcie drodzy mieszkańcy jak w zbliżającej sie kampanii wyborczej miejskie spółki będą współfinansować różne wydarzenia promujące prezydenta. I potem takie wydatki wpływają na ceny np ciepła czy wody, za które każdy z nas płaci więc każdy z nas dokłada się do kampanii wyborczej czy tego chce czy nie. Poza tym nie łudźcie się że cokolwiek zmieni się jeśli PiS dojdzie do władz. W Polsce schemat działania partii jest identyczny bez względu na barwy partyjne. Przykładem jest p. Ciebiada, jego osoba i błyskawiczna “kariera” o tym świadczy.

   1. Zobaczycie jaką fetę szykuje ZEC na 40-lecie cieplownictwa w Pabianicach.To będzie kampania wyborvza że hej.

Comments are closed.