KOMUNIKACJA

Stacje gotowe, ale gdzie obiecane miejskie rowery?

Pabianiczanie z niecierpliwością czekają na publiczne jednoślady.

Miały być wiosną, później latem, następnie po wakacjach. Dlaczego wciąż nie działa rower publiczny? Teraz przedstawiciel wykonawcy Marek Pogorzelski z Nextbike Polska tłumaczy, że system “Rowerowe Łódzkie” wystartuje w przyszłym tygodniu, a przesunięcie wynika z faktu konieczności aktualizacji oprogramowania zamków typu O-Lock do najnowszej wersji.

– Wymaga to pełnego naładowania wszystkich baterii zasilających zamki, co ze względu na  unikalny charakter tego rozwiązania jest procesem czasochłonnym. Pozostałe elementy systemu, w szczególności punkty wypożyczeń, rowery, strona internetowa i aplikacja, są już gotowe. Po zakończeniu odbiorów systemu przez zamawiającego będziemy mogli udostępnić rowery użytkownikom w 10 miastach województwa. Projekt jest całoroczny, więc stacje i rowery służyć będą mieszkańcom przez okrągłe 12 miesięcy – mówi rzecznik firmy Marek Pogorzelski.

Rowery IV generacji będą w kolorze srebrno-szarym, wyposażone w terminal służący do jego wypożyczenia, aktywny GPS, elektrozamek oraz umieszczony z przodu koszyk na niewielki bagaż. Rower będzie dla osób o wzroście od 150 do 195 cm. Waga rowerzysty nie może przekraczać 120 kg, a jego bagaż 5 kg.

W Pabianicach jest już 14 stacji na 122 rowery. Nie są zadaszone, ale rowery mają wytrzymać śniegi i deszcze.

Przypomnijmy, że nasz portal pabianice.tv w lutym 2017 roku jako pierwszy poinformował o projekcie i rozpoczętych rozmowach z samorządami (CZYTAJ TUTAJ).

TUTAJ znajdziecie informacje o stacjach, obsłudze, opłatach i karach.

Oto nasze pozostałe teksty na temat roweru publicznego: