FAKTY

Starcie kandydatów. To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

Za nami debata prezydencka. Maksymalnie wiarygodna.

Tego wydarzenia mogło nie być. Po tym, jak prezydent Grzegorz Mackiewicz bez podania przyczyn odmówił naszej redakcji udziału w debacie prezydenckiej na żywo w formule gwarantującej bezstronność, jej losy wydawały się przesądzone. Jednak kierujący się interesem pabianiczan, nasz portal pabianice tv. zaprosił do organizacji wszystkie chętne lokalne media. Wysłaliśmy do redakcji specjalne pytania. Zareagował portal zyciepabianic.pl oraz telewizja ProMOK.

Debata odbyła się w gościnnych progach hotelu „Fabryka Wełny”. Najpierw kandydaci zadawali sobie po 5 pytań wymyślonych przez siebie. Dyskusja toczyła się m.in. wokół realizowanych przez Pabianice projektów unijnych, zadłużenia miasta, inwestycji drogowych czy współpracy z rządem. Panowie zarzucali sobie nawzajem serwowanie kłamstw. Mackiewicz przypomniał, że rząd wycofał się z tzw. ustawy metropolitarnej, która zapewniała finansowanie modernizacji linii 41.

Ubiegającego się o reelekcję prezydenta interesowało, jakie osiągnięcia ma jego kontrkandydat jako pełnomocnik  Ruchu Społecznego im. Pezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Drążył, dlaczego premier Morawiecki, który miał przyjechać wesprzeć kandydata z PiS-u, ominął akurat nasze miasto i jak możliwa jest 30% tańsza benzyna, co  Stanek obiecał na swojej konwencji wyborczej.

Włodzimierz Stanek krytykował “niedasizm” prezydenta Mackiewicza i wyciąganie w ostatniej chwili ręki po pomoc  do “znienawidzonego rządu PiS”. Powiedział, że rozmawiał z premierem na temat wsparcia dla Pabianic. Kandydat PiS ostro krytykował opóźnienie termomodernizacji placówek oświatowych oraz zadłużenie miasta na 25 lat. Wytykał Mackiewiczowi, który jest prawnikiem, nieznajomość przepisów, które mogły pomóc liczącym straty po ulewie mieszkańcom ul. Bardowskiego.

W drugiej części debaty z przygotowanego wcześniej zestawu 12 pytań (TUTAJ wszystkie), kandydaci losowali po trzy. Stanek został zapytany o potrzebę szaletów miejskich na terenie miasta, krytykę filmu „Kler” przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i komunikacyjne połączenie pomiędzy Łodzią a Pabianicami. Z kolei Mackiewicz wylosował pytanie o wspieranie WOŚP, naukę dzieci z niepełnosprawnością w powszechnych szkołach oraz o art. 212 kk. – więzienia za słowo.

Zapraszamy do dyskusji pod postem na Facebooku (czytaj TUTAJ komunikat dla Czytelników).

Zobaczcie, jak ubiegający się o najwyższy urząd w mieście, poradzili sobie w bezpośrednim starciu na argumenty:

Debata prezydencka: Grzegorz Mackiewicz vs Włodzimierz Stanek (Fabryka Wełny Hotel & Spa).

Opublikowany przez pabianice.tv Piątek, 5 października 2018