FAKTY

Staś szuka św. Mikołaja, który sprezentuje mu lek

Choroba nie śpi i atakuje organizm malucha.

O nieuleczalnie chorym Stasiu Kozłowskim pisaliśmy kilka miesięcy temu. Chłopiec urodził się 5 września 2018 roku w Pabianickim Centrum Medycznym, dostał 10/10 w skali Apgar i nic nie wskazywało na to, że coś mu dolega. Jego stan jednak szybko się pogorszył, a po operacjach i wielu badaniach u Stasia zdiagnozowano mukowiscydozę (oraz wiele innych dolegliwości, m.in. niewydolność nerek, zaburzenie trawienia, zakrzepicę vena saphena magna, nadciśnienie płucne).

Mukowiscydoza to nieuleczalna, ogólnoustrojowa choroba, która najmocniej atakuje układ oddechowy i pokarmowy. Ostatnio ze zdwojoną siła zaatakowała ten drugi, dlatego mama Stasia zaapelowała w mediach społecznościowych o kupno leku:

„Lipaza, elastaza – nie powinny spaść poniżej 200, u Stasia ich poziom to zaledwie 15. Syn wymaga zwiększonej dawki przyjmowanego <Kreonu>. Jedno opakowanie starcza mu zaledwie na 3,5 dnia. Prosimy, zrób Stasiowi prezent pod choinkę w postaci <Kreonu>. Koszt jednego opakowania wynosi 30-40 zł”.

Lek można wysyłać na adres zamieszkania Stasia: Wincentów 10, 95-082 Dobroń lub do Paczkomatu Inpost ul. Łaska 7 Pabianice Paczkomat PAB02N.

Na stronie wydarzenia na Facebooku można się także skontaktować z mamą chłopca.