FAKTY

Stracili prawo do korzystania z wielkiego dołu za Laskiem Miejskim

Mieli rekultywować wyrobisko, ale powstało tam składowisko śmieci.

Łódzka firma od kilku lat korzystała z wyrobiska po żwirowni niezgodnie z przeznaczeniem. Zamiast odnawiać teren uczyniła z dołu wysypisko śmieci.

To ogromny problem, bo domy znajdują się tuż obok. Mieszkańcy pożalili się, że ul. Nowowolską kilkadziesiąt razy dziennie kursują ciężarówki, a w wyrobisku lądują m.in. opony, szkło, odpady komunalne i wielkogabaryty. Ludziom dokucza fetor, obawiają się trwałego zniszczenia środowiska, drżą o zdrowie. Składowisko to idealne miejsce dla szczurów.

Właściciel był już kontrolowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i ukarany finansowo, ale sankcje nie zrobiły na nim wrażenia. Łódzki WIOŚ poinformował portal pabianice.tv, że z końcem września firma straciła zezwolenie na prowadzenie tam działalności. Kara za nielegalne “urzędowanie” będzie teraz dotkliwsza, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Wszczęliśmy właśnie procedurę związaną z wymierzeniem kary finansowej – usłyszeliśmy od Krzysztofa Wójcika, szefa WIOŚ w Łodzi.

Zgodnie z decyzją Starostwa Powiatowego właściciel miał do końca września uporządkować teren, ale zdjęcia wykonane przez nas 9 października nie świadczą o tym, by urzędnikom udało się to wyegzekwować.

– Obecnie prowadzone jest postępowanie dotyczące sprawdzenia i wyegzekwowania warunków nałożonych powyższą decyzją, w zakresie posiadanych kompetencji – informuje Joanna Kupś, rzecznik pabianickiego starostwa.

Niedawno temat nielegalnego wysypiska podjęła TVP3 Łódź:


Jeden komentarz do “Stracili prawo do korzystania z wielkiego dołu za Laskiem Miejskim

  1. Jeśli to firma P…&B… Sp. z o.o. to mając złe doświadczenie z panem Tomaszem B. i panią Martą B. jestem przekonany że za chwilę ta firma przestanie istnieć. Jak poprzednie inne firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *