FAKTY PORADNIK

Straż Leśna prowadzi akcję “Jesień-21”. Pamiętajcie o prawidłowym korzystaniu z lasu

15 września na terenie Nadleśnictwa Kolumna rozpoczęła się akcja Straży leśnej pod kryptonimem „Jesień-21”. Potrwa do 28 września. W tym czasie będzie więcej patroli.

“Akcja ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego korzystania z lasu przez społeczeństwo oraz ochronę zasobów przyrodniczych. Apelujemy do wszystkich osób spędzających swój wolny czas w lasach Nadleśnictwa Kolumna o zachowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami” czytamy na stronie internetowej Nadleśnictwa Kolumna.

Tutaj się nie zapuszczajcie

Leśnicy przypominają o okresowym zakazie wstępu do lasu wprowadzonym w związku z huraganowymi wiatrami, które dokonały w lipcu wielu szkód w drzewostanach Nadleśnictwa Kolumna. Listę obszarów objętych okresowym zakazem wstępu do lasów znajdziecie TUTAJ.

Straż Leśna to organ pomocniczy terenowej Służby Leśnej powołany do zwalczania przestępstw i wykroczeń zaliczanych do szkodnictwa leśnego. Jest formacją o uprawnieniach policyjnych (klasyfikowana jako straż ochrony przyrody i zaliczana do policji administracyjnych).