FAKTY

Strażnicy miejscy budowali budy dla psów

“Rozgrzewka” przed utworzeniem Animal Patrolu.

Strażnicy miejscy z Pabianic brali udział w akcji budowania bud dla psów – to inicjatywa w ramach wolontariatu pracowniczego (Centrum Operacji PZU w Łodzi). Budy trafią do najbardziej potrzebujących właścicieli.

“Dzięki naszemu rozpoznaniu zostaną przekazane tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków bytowych dla zwierząt” – piszą na profilu FB.

To ma być wstęp do innych działań związanych ze zwierzętami, w których będą uczestniczyć strażnicy.

Lada moment pierwsze szkolenie

Pod koniec października nasz portal pabianice.tv jako pierwszy poinformował o działaniach w kierunku utworzenia Animal Patrolu w strukturach SM (CZYTAJ WIĘCEJ).

Miasto planuje dostosować jeden z trzech pojazdów SM do przewozu zwierząt, zakupić podstawowy sprzęt i przeszkolić kilku strażników (na razie będzie to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku spóźnionej reakcji ze strony firm zewnętrznych zajmujących się odławianiem i przewozem).

“Zgodnie z wcześniejszymi założeniami zatwierdzonymi przez prezydenta, od nowego roku będziemy sukcesywnie wdrażać czynności mające w perspektywie utworzenie Animal Patrolu” – zaznaczają.

Już w styczniu pabianiccy strażnicy wezmą udział w szkoleniu organizowanym przez łódzki Animal Patrol. Tam pomogli ostatnio nie tylko psom, ale i ptakom, jeżom, wiewiórce, wężowi (który wypełzł w centrum handlowym) czy… skorpionowi.

(Fot. FB/Straż Miejska w Pabianicach; FB/Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi)

Tagi: