FAKTY

Strażnicy zbudowali i dostarczyli kolejne budy dla psów

Porządnego schronienia doczekały się trzy spore czworonogi. To nie koniec działań na rzecz zwierząt.

Strażnicy miejscy z Pabianic biorą udział w akcji budowania bud dla psów – to inicjatywa w ramach wolontariatu pracowniczego (Centrum Operacji PZU w Łodzi). Budy trafiają do najbardziej potrzebujących właścicieli. CZYTAJ TUTAJ

Wczoraj na ulicę Podmiejską i Torową pojechały trzy budy. Wraz z budami przedstawiciel fundacji dostarczył worek karmy i miski.

– Akcja pomocy dla psów będzie kontynuowana. Dotąd wykonaliśmy dziesięć bud, sześć już rozwieźliśmy – mówi komendant Straży Miejskiej Tomasz Makrocki.

Strażnicy szykują się też do innych działań na rzecz zwierząt. Pod koniec października nasz portal pabianice.tv jako pierwszy poinformował o działaniach w kierunku utworzenia Animal Patrolu w strukturach SM (CZYTAJ WIĘCEJ).

Miasto planuje dostosować jeden z trzech pojazdów SM do przewozu zwierząt, zakupić podstawowy sprzęt i przeszkolić kilku strażników (na razie będzie to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku spóźnionej reakcji ze strony firm zewnętrznych zajmujących się odławianiem i przewozem).

“Zgodnie z wcześniejszymi założeniami zatwierdzonymi przez prezydenta, od nowego roku będziemy sukcesywnie wdrażać czynności mające w perspektywie utworzenie Animal Patrolu” – zaznaczają.

Już w styczniu pabianiccy strażnicy wezmą udział w szkoleniu organizowanym przez łódzki Animal Patrol. Tam pomogli ostatnio nie tylko psom, ale i ptakom, jeżom, wiewiórce, wężowi (który wypełzł w centrum handlowym) czy… skorpionowi.

 

Fot. FB/Straż Miejska w Pabianicach

Tagi: