ROZRYWKA

Stworzyli teledysk o niepełnosprawnych dzieciach, które realizują marzenia [VIDEO]

Konstantynowski zespół Vinyl zadebiutował z  piosenką o pełni życia.

Dzięki wsparciu sponsorów Fundacji “Dom w Łodzi” udało się utwór nagrać w profesjonalnym studiu i nakręcić teledysk odczarowujący wizerunek dzieci z niepełnosprawnościami. To pełna uśmiechu i ciepła kompozycja, która pokazuje, że dzieci, młodzi niepełnosprawni, mają wspaniałe pasje, talenty i chcą żyć pełnią życia. Słowa piosenki napisała Weronika Dubicka, a autorką muzyki jest Natalia Siennicka.

Planowaliśmy ten utwór zagrać na 13. urodziny fundacji rok temu, ale nie udało się i przez cały rok dojrzewała ta aranżacja, dojrzewała piosenka i powstał pomysł teledysku – podkreśla Weronika Dubicka z zespołu Vinyl.

Premiera teledysku odbyła się 31 sierpnia. Razem z artystami wystąpiło dziewięcioro bohaterów. To podopieczni Fundacji „Dom w Łodzi” oraz przyjaciele fundacji. Bartek, Emilka, Gabrysia, Julcia, Kacper, Oliwka, Marcin, Nikola, Patrycja udowodnili, że pomimo różnych schorzeń i problemów ze zdrowiem realizują się i sięgają po marzenia. Pokazali wszystkim wokół, że niepełnosprawność nie powinna ograniczać i nie może zamykać dziecięcego świata w czterech ścianach, że tak jak zdrowi rówieśnicy chcą i mogą uprawiać różne dyscypliny sportu, tańczyć, malować, śmiać się i żyć pełną życia.

Jak informują realizatorzy projektu, praca nad klipem nie była prosta. Wszystkim bohaterom towarzyszyło mnóstwo, czasem skrajnych emocji – od stresu i tremy, po radość i euforię.

Pomysł teledysku nosiliśmy w sercach od bardzo dawna. To zdawało się tak nierealne – bo to ogromne koszty i działania totalnie odbiegające od tego, co robimy na co dzień. Prowadzimy przecież dom dziecka dla chorych dzieci. Nie jesteśmy agencją fonograficzną! Ale okazało się, że można, że się da… że mając oczy i serca otwarte – można zawalczyć o każde marzenie – podkreśla Jolanta Bobińska, założycielka i prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

Piosenkę nagrano w profesjonalnym studiu Manximum Records, a klip stworzyła ekipa Mowies. Projekt został zrealizowany w ramach kampanii Społecznej „Pełnia życia” oraz programu Kultugranty 2.0 we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz wsparciu Fundacji BNP Paribas i oczywiście dzięki wielkiej energii zespołu Vinyl.

Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje. Zespół Vinyl podarował potrzebującym dzieciom i Fundacji „Dom w Łodzi” swój talent, energię i przede wszystkim swoją muzykę – zaznaczyłburmistrz Robert Jakubowski, który wraz z wiceburmistrzem Łukaszem Napieralskim uczestniczył w premierze teledysku, mającej miejsce w ArtKombinat Scena Monopolis.

(Zdjęcia z kręcenia teledysku „Pełnia życia” udostępnione przez Fundację „Dom w Łodzi”. Na fotografiach członkowie konstantynowskiego zespołu Vinyl i podopieczni fundacji, którzy wystąpili w teledysku).

Tagi: