ROZRYWKA

Świąteczny klimat „włączymy” w mikołajki

Pabianice przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia zostanie uruchomione świąteczne oświetlenie głównej ulicy. Na 149 słupach od Zielonej Górki do ul. Kresowej zamontowanych będzie 298 ledowych ozdób (rozpoczynający się w grudniu remont ul. Zamkowej nie obejmie w tym roku demontażu słupów oświetleniowych). Świąteczna iluminacja pozostanie do 2 lutego 2020.

Fontanna świetlna w parku Słowackiego i dekoracja na skwerze przy ul. Szarych Szeregów również zostaną uruchomione 6 grudnia.

****

Trwa dopinanie harmonogramu Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się 8 grudnia. Zabawę po raz szósty poprzedzi Parada Świąteczna sprzed Urzędu Miejskiego na Stary Rynek. Ruszy ok. godz. 15.10 w asyście motocykli, na czele z platformą św. Mikołaja.

Jarmark rozpocznie się około godz. 16. Będą stoiska m.in. ze świątecznym asortymentem, rękodziełem artystycznym, ozdobami, słodyczami i gastronomią. Zapowiedziało się 30 wystawców.

Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury, o godzinie 17.30 koncert “The Stars Cover Band”. O godz. 19.00 zagra zespół “Daj to głośniej”.

(Fot. Paweł Nowak)