ROZRYWKA

Świetny wynik Kingi Królik

Pierwszy medal Azymutu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Kinga Królik przebiegła sama siebie.

Za nami udany debiut na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów zawodniczki UKS Azymut Pabianice Kingi Królik.

W swej dotychczasowej karierze, Kinga nigdy nie startowała w Halowych Mistrzostwach Polski (także juniorów), dlatego był to dla niej debiut w halowych zawodach tej rangi. Podczas gdy większość zawodniczek rozpoczęła starty już w końcu stycznia, aby po 3-4 startach wystartować w Mistrzostwach Polski, Kinga pracowała jeszcze nad wytrzymałością w górach Kenii. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku kobieta tylko raz wystartowała w zawodach halowych.
Cały bieg był bardzo dobrze rozegrany przez zawodniczkę Azymutu. Po stosunkowo spokojnym początku (1000m 3:09,50; 2000m 6:18,60), sportsmenki zaczęły finiszować z narastającą prędkością. Kinga ostatnie 1000 m pokonała w równe trzy minuty, uzyskując na ostatnich 200 m 31,79s! Nasza biegaczka ukończyła wyścig z czasem 9:18,60, który uplasował ją na drugim miejscu, za Beatą Topką 9:17,30 (ULKS Talex Borzytuchom).
Uzyskany wynik jest lepszy o 9 sekund od rekordu województwa łódzkiego uzyskanego w 1986 roku przez Wandę Panfil, późniejszą medalistkę Mistrzostw Świata w Maratonie i lepszy od rekordu życiowego Kingi z otwartego stadionu o ponad 43 sekundy. To bardzo dobry prognostyk przed startami na jej koronnym dystansie 3 000 m z przeszkodami.