FAKTY

Symboliczny grób Piotra S. sprzątnięty

Zostały tylko ślady stearyny.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że działacze pabianickiego Komitetu Obrony Demokracji na cmentarzu katolickim urządzili symboliczny grób Piotra S. (CZYTAJ TUTAJ). 54-latek zmarł 29 października. Dziesięć dni wcześniej podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Tuż przed tym rozrzucił ulotki, w których tłumaczył swój krok. Napisał, że to protest przeciwko działaniom obecnych władz.

Dziś nie ma już śladu po symbolicznym grobie – zniknęły kwiaty i znicze, a w miejsce „nekrologu” pojawiła się tabliczka z napisem „Zakaz wyrzucania śmieci. Zakaz wchodzenia na piwnicę”.

Zapytaliśmy w kancelarii, czy „grób” został usunięty przez pracowników cmentarza: – Nic nie wiemy o tej sprawie. Tabliczka o zakazach wisi tam od 2 miesięcy – usłyszeliśmy.

Tagi:

12 komentarzy do “Symboliczny grób Piotra S. sprzątnięty

 1. Potwierdzam, tabliczka była tam już nawet wczoraj pod tą, którą przytwierdzili lokalni działacze KOD-u.
  Jednocześnie warto zaznaczyć, że teren nie jest “pustym placem”, jak mawiano wczoraj. Tutaj wybitnie dobrze widać, że plac jest czyimś wykupionym grobowcem, który nie został jeszcze zabudowany. Pod płytami betonowymi znajdują się podziemne nisze, gdzie kiedyś ulokowana zostanie trumna z ciałem.
  Tak, że KOD “wbił” się na czyiś plac, chyba że jest on któregoś ze członków Komitetu.

  Intryguje mnie to kto tak prędko posprzątał znicze i tabliczkę. Jeżeli sami organizatorzy – to pełen szacunek, chociaż mimo wszystko cmentarz to nie jest miejsce na akcje o podłożu, tak naprawdę, politycznym.

  Z deszczowym pozdrowieniem na Zaduszki…

  1. Dla mnie Pan Piotr jest Bohaterem, który – podobnie jak Chinka, jedna z głównych bohaterek w filmie “Atlas Chmur” – dobrowolnie wybrał śmierć, bo wiedział, że tylko w ten sposób poruszy serca ludzi. I poruszył. Nie wszystkich, ale znacznej części, ale to wystarczy aby rozpocząć lawinę.
   “Lecz czymże jest każdy ocean, jeśli nie morzem kropel?”. Pan Piotr jest Kroplą, podobnie jak każdy z nas, który może coś zrobić, aby przeciwstawić się oprawcom, którzy niszczą nasz kraj.

   1. Jak najszybciej do psychiatry!!! Nie ma co zwlekać!!! Choroba głowy to nie przelewki…

 2. Dzień Zaduszek jest dniem zadumy nad innymi zmarłymi nie naszymi przodkami, rodzinami, lecz tymi błądzącymi duszami, które pokutują w czyśćcu, odeszły w grzechu jak zmarli tragicznie. I w tym właśnie dniu po kryjomu, ciemną nocą lub bladym świtem zlikwidowano symboliczną mogiłę Piotra S na katolickim cmentarzu w Pabianicach!!!
  Cmentarz jest miejscem szacunku dla zmarłych, Zaduszki dniem szacunku dla wszystkich dusz zbłąkanych, nierozgrzeszonych a nawet przestępców. Usunięcie tego symbolu jest jaskrawym dowodem, że właśnie ten czyn był politycznym aktem, a nie chęć uszanowania tragicznie zmarłego.
  Komu to przeszkadzało!!?? Na pewno nie właścicielom tej kwatery, nieoznakowanej, pustej, bo nie wierzę by byli tak podli – zresztą kiedyś będziemy wiedzieli kto zacz! Kogo innego to aż tak raziło, aby tej zbłąkanej duszy zabronić postawienia przez ludzi znicza otuchy duszy błądzącej w zaświatach! Dla kogo było to aż takim wielkim wrzodem na sumieniu i palącym wstydem, że zdecydował się to usunąć! KTO!!?? Zarząd katolickiego cmentarza, lokalni partyjni z PIS, czy inni nienawistnicy??? KTO!!! Niech się przyzna, ujawni, stanie z otwartą przyłbicą i nam to wyjaśni – DLACZEGO!!! Ci co tą symboliczną mogiłę zainicjowali ujawnili się!! Niech więc się ujawnią także ci, którzy ją chyłkiem zlikwidowali! Czy starczy odwagi???
  I uwaga dla zleceniodawców “czyścicieli”! Jeśli mienicie się katolikami – to hańba dla was!. WSTYD, WSTYD i jeszcze raz WSTYD!!!

 3. Czyli kierownictwo cmentarza nie wie co się dzieje na ich terenie i nie panuje nad tym (???)

 4. Jak już o tym mówimy to dla mnie wstydem jest robienie comiesięcznej politycznej szopki w centrum stolicy od 7 lat. Miejscem do czczenia pamięci zmarłych jest właśnie cmentarz!

Comments are closed.