FAKTY

Symboliczny grób Piotra S.

Pabianicki KOD zapalił znicze na symbolicznym grobie 54-latka, który podpalił się w akcie protestu przeciwko polityce rządu.

Piotr S. zmarł 29 października. Dziesięć dni wcześniej podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Tuż przed tym rozrzucił ulotki, w których tłumaczył swój krok. Napisał, że to protest przeciwko działaniom obecnych władz. PiS-owi zarzucił m.in. ograniczanie wolności obywatelskich oraz łamanie prawa i konstytucji.

Na pabianickim cmentarzu katolickim lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji urządzili mu symboliczny grób. Przynieśli kwiaty i znicze. Na nekrologu czytamy: „Śp. Piotr S., Szary Człowiek. Chemik, człowiek „Solidarności”, zaangażowany w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. (…) podpalił się w akcie protestu przeciw polityce PiS”. Na górze umieszczono cytat z piosenki Chłopców z Placu Broni – „A ja wolność kocham i rozumiem”.

Tagi:

11 komentarzy do “Symboliczny grób Piotra S.

 1. A zgodę cmentarza dostali na prowadzenie działalności politycznej i umieszczanie pseudopomników?

 2. Dziekuję tym, którzy ten symboliczny grób przygotowali. Pamięć o Piotrze S. i jego apelu jest ważna, ważne też działanie, aby jego ofiara nie poszła na marne.

 3. To bardzo ważna informacja, świadcząca o tym, że nie wszyscy pozbyli się człowieczeństwa. Ten człowiek zdobył się na ten straszny czyn dla nas. Wolność kochajmy ponad wszystko! Brawo Pabianiczanie!

  1. “Obywatelko” i “szara pabianiczanko” ! Przychodnia Zdrowia Psychicznego jest dzisiaj czynna od 8.00 do 19.00. Rejestracja – tel.: 42 22 53 873. Radzę jak najszybciej tam się udać.

 4. Powiem tyle… szkoda człowieka. Nie chodzi o to, że całkowicie się zgadzam z jego postulatami (jest dokładnie odwrotnie), po prostu nie wiem, co go tak mocno pchnęło do tego, że musiał targnąć się na swoje życie. Czy później tego żałował, to tylko Bóg wie.

  Jedno jest pewne. Nic go nie przymuszało do samospalenia.

 5. Wolność – ile ją trzeba cenić ?
  Tym, którzy tego nie rozumieją, wybaczmy bo nie wiedzą co czynią.
  Z szacunku dla Piotra dzielnego człowieka i jego rodziny zapalmy świeczkę, przeczytajmy ten poruszający list.

Comments are closed.