FAKTY

Szalet ma być gotowy przed zimą. Czy się uda? Jest przetarg

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy i rozbudowę istniejącego szaletu przy ul. Południowej.  Jak już powstanie, to nikt nic stamtąd nie ruszy. Sanitariaty mają być “wandalo i kradzieżodporne”.

Wartość zamówienia określono na 222 203,60 zł. Oferty można składać do 2 sierpnia. Czas realizacji zamówienia – 120 dni.

Zwycięzca będzie musiał wykonać m.in.: ścianki działowe, tynki i okładziny, posadzki, stolarkę okienną, kanalizację sanitarną, elektryczną, wodociągową, zainstalować gaz, uzupełnić ogrodzenie, pokryć dach.
Zarząd Dróg Miejskich postawił też dodatkowy warunek. Wymaga, aby “armatura sanitarna i wyposażenie sanitariatów przeznaczona/przystosowana była do instalacji w obiektach o wysokim ryzyku dewastacji (wandalo i kradzieżoodporna)”. Cały zakres prac TUTAJ.

Długa droga do szaletu

O tym, że kupcy w końcu doczekają się szaletu napisaliśmy 22 czerwca br.,  kiedy to prezydent postanowił zrobić ruch w tej sprawie. Zapowiedział przetarg, zaznaczając, że koszta muszą zmieścić się w nieprzekraczalnej kwocie 300 tys. zł.

Kupcy na szalet wraz z pomieszczeniem gospodarczym i socjalnym czekają od 2009 roku, niedawno obchodziliśmy “szaletowy jubileusz”, a wielu pabianiczan zwątpiło w dokończenie inwestycji. Teraz jest szansa na toaletę z prawdziwego zdarzenia oraz zaprzestanie płacenia za wynajem kontenera, mieszczącego się na terenie rynku. Za miesięczny wynajem ZDM płaci 1200 zł, a to oznacza, że w ciągu 11 lat na ten cel poszło dokładnie 186.400 zł!

Niżej więcej o historii walki o szalet:

Kupcy w końcu doczekają się szaletu. Jest decyzja