FAKTY

Szef pabianickiej “Solidarności” ostro o zapędach LGBT

Działacz tłumaczy, że Polska jest krajem chrześcijańskim, z tradycyjnym modelem rodziny.

Krzysztof Górny, przewodniczący NSZZ “Solidarność” Podregion Pabianice, nie wytrzymał. Wczoraj na swoim profilu FB napisał: “Brońmy Patriotycznej Polski, Krzyża i Rodziny!”, dziś podpisał się pod hasłami”: “Jesteśmy nieprzemakalni. Jesteśmy normalni. Brońmy Rodziny!!!”.

Jaki jest powód tak zdecydowanej reakcji? Otóż Górnego rozgniewały ostatnie akcje aktywistów ruchu LGBT: powieszenie tęczowej flagi na pomniku Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża w Warszawie, happening na balkonie polegający m.in. na klepaniu się po genitaliach na  trasie Marszu Powstania Warszawskiego i wczorajsze zachowanie protestujących przeciwko aresztowaniu działaczki LGBT Margot (uszkodzenie radiowozu, znieważenie policjantów; Michał Sz. identyfikujący się jako kobieta Margot został aresztowany za uszkodzenie antyaborcyjnej furgonetki).

– Nie mam nic przeciwko osobom o innych preferencjach seksualnych, ale skandalem jest perfidne, siłowe narzucanie swojego zdania przez ruch LGBT. Polska jest krajem chrześcijańskim, z tradycyjnym modelem rodziny. Nie może być tak, że w wolnym kraju mniejszość wywiera presję na większość, urządza prowokacje, manifestuje swoje poglądy w wulgarny, agresywny sposób – tłumaczy przewodniczący Krzysztof Górny.