PABIANAJS TAJMS

Szok po przyznaniu Pabianicom nagrody za termomodernizację

Czy prezes PKN Orlen straci stanowisko po uhonorowaniu pabianickiego samorządu za termomodernizację? – zastanawia się nasz organ satyryczny Pabianaja Tajms.

Kiedy jednym rozpierająca radość kazała skakać do góry, drugich zamroczyła dzika wściekłość. Tak skrajne emocje eksplodowały po upublicznieniu informacji o przyznaniu pabianickiemu samorządowi nagrody za termomodernizację szkół, przedszkoli i żłobka.

Przypomnijmy, wyróżniony został pabianicki projekt termomodernizacji 11 szkół, przedszkoli i żłobka. Konkurs zorganizował Instytut Polityki Energetycznej we współpracy z Politechniką Rzeszowską. Przypomnijmy – jesteśmy 9. gminą w Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

Ci panowie są podejrzani o nabijanie się z ugrupowania Plugawo i Straszliwość.

-To jest skandal, proszę państwa, To są jakieś jaja – oburza się inspirator z pabianickich struktur partii rządzącej, która nie bez przyczyny na lokalnym gruncie zmutowała w Plugastwo i Straszliwość.

Nie dość, że prokuratura nie postawiła zarzutów za termomodernizację, to pupil prezesa Obajtek zasponsorował konkurs, w którym została uznana za jedną z najlepszych w Polsce. A do tego jeszcze Polska Spółka Gazownictwa… – wciąż zdaje się niedowierzać.

Podobny nastrój u lokalnego duetu ekspertów od wszystkiego. Jeden zmarkotniał do tego stopnia, że chwilowo przestał ludzi obrzucać ludzi błotem.  Swojemu kompanowi zdradził, ze nie może spokojnie patrzeć na twarze z dyplomem i statuetką. – Oni się z nas śmieją! Wyszliśmy na idiotów, a niektórzy nawet uważają, że nie musieliśmy wychodzić – zauważył w momencie nagłego przebłysku.

Obaj pocieszają się, że donos może spowodować, że prezes ukochanej spółki prezesa spadnie ze stołka.

-Ktoś w końcu musi beknąć za to, co się wyprawia w Pabianicach – przyznają zgodnie.

-Trzeba działać szybko, bo za chwilę o nagrodzie napiszą  wszystkie media wykupione przez Orlen – popędza inspirator.

Tematy i cytaty zostały zmyślone. Pabianajs Tajms ©®