FAKTY

Szpital prawie 3 miliony do tyłu!

Pabianickie Centrum Medyczne wygenerowało ujemny wynik finansowy za pierwsze półrocze tego roku – wynika z danych, do których dotarliśmy. Strata wynosi aż 2.690.232,33 zł.

Ujemny wynik finansowy wynika z reguły ze zbyt dużej liczby tzw. nadwykonań (świadczeń poza kontraktem z NFZ) oraz braku należytej kontroli wydatków zużycia leków i innych materiałów – generalnie świadczy o złym kierowaniu placówką. Czy można zatem już jednoznacznie ocenić zarządzanie PCM? Będzie można uczynić to po zakończeniu roku (kiedy np. wiadomo będzie, czy wydatki zostaną zrefundowane przez NFZ). Tak czy inaczej dla pabianickiego szpitala zapaliła się ostrzegawcza lampka.

Przypomnijmy, że w połowie 2015 roku powodem odwołania Dominiki Konopackiej było nieudzielenie absolutorium przez Zgromadzenie Wspólników, na którego czele stoi prezydent (spółka w 2014 roku odnotowała stratę netto w wysokości 158 tys. zł). Obecnie PCM kieruje prezes Agnieszka Owczarek, a dyrektorem ds. medycznych jest Dorota Jędrzejczyk-Okońska.

Tagi:

Jeden komentarz do “Szpital prawie 3 miliony do tyłu!

  1. gratulacje dla pana prezydenta. jeszcze wiecej posadek dla koleżków i nierobów, wtedy na pewno nie bedzie minusa

Comments are closed.