FAKTY

Szpital z nożem na gardle. 160 tys. zł w błoto [REAKCJA PCM]

Podczas burzliwych obrad poniedziałkowej Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej, Promocji i Bezpieczeństwa poruszono wątek lądowiska przy Pabianickim Centrum Medycznym. Przyszpitalne lądowiska są jednym z wymogów NFZ, by z placówką zawrzeć kontrakt na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lecznice miały go spełnić do 2014 roku, jednak NFZ wydłużył ten czas do końca 2016. W Pabianicach wciąż nie ma lądowiska, a utrata kontraktu na SOR to ok. 1,5 mln mniej od NFZ.

Jeszcze w kwietniu tego roku prezes PCM Agnieszka Owczarek mówiła, że „lądowisko jest szansą na rozwój szpitala”, ale to bardziej „być albo nie być” dla pabianickiej placówki. Nie wiadomo także, skąd wzięła się mowa o kwocie 6 mln złotych – w Zgierzu lądowisko spełniające wskazania NFZ powstało za niecałe 2 mln złotych. Podejście do lądowiska już mieliśmy – nieprawidłowa dokumentacja kosztowała szpital 160 tys. zł.

[REAKCJA PCM]  6. 10. otrzymaliśmy  pismo, w którym PCM odnosi się do niektórych treści, zawartych w naszym tekście. Oto treść: Uprzejmie informujemy, iż przewidywany koszt wykonania inwestycji w postaci budowy lądowiska i jego infrastruktury dla Pabianickiego Centrum Medycznego, zgodnej z określonymi przepisami aktualnie obowiązującego prawa, w złożonym do Ministerstwa Zdrowia projekcie, wynosi 2 miliony zł. Ponadto Pabianickie Centrum Medyczne złożyło drugi projekt na remont i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szacunkowy koszt tego projektu wynosi 4 mln złotych. Z powyższego wynika, iż koszt budowy lądowiska w naszym Centrum jest podobny do przytoczonego w tekście kosztu budowy lądowiska w Zgierzu. Przygotowane przez Pabianickie Centrum Medyczne wnioski nie zostały przez Ministerstwo Zdrowia odrzucone z powodu nieprawidłowości.Przygotowana do obu projektów dokumentacja jest prawidłowa. Nieprzyznanie na chwilę obecną dofinansowania wynika z zupełnie innych przyczyn, niż sugerowane w publikacji.

Pabianickie Centrum Medyczne  sp. z o.o, prezes Zarządu Agnieszka Owczarek

Tagi:

2 komentarze do “Szpital z nożem na gardle. 160 tys. zł w błoto [REAKCJA PCM]

Comments are closed.